Проект закону № 9275, який, за словами громадських активістів та експертів, загрожуватиме санкціями засобам масової інформацї, на практиці буде малодієвим.
Про це в ефірі Громадського повідомив медіаюрист Інститут масової інформації Роман Головенко.
«Я скептично ставлюсь до широких формулювань, які вживаються у нашому законодавстві… Практика показує, що це зазвичай просто не працює, це мертва норма. Спроба ввести цензуру скоріше може відбутись шляхом домовляння з олігархами, які володіють основними медіа. І оскільки вони впливають на редакційну політику своїх медіа, то це буде навіть непомітно, не буде рухів регулятора», — сказав експерт.
Водночас він зазначив, що не став би називати цей законопроект позитивним. «Тому що санкції це є інструмент, який мав би застосовуватись до нерезидентів», — пояснив Головенко.
Варто нагадати, що у Верховній Раді зареєстрували проект закону № 9275, який передбачає внесення змін до закону про захист інформаційного простору. На думку активістів, проект закону передбачає «спробу введення цензури в Україні під прикриттям боротьби з російською пропагандою».
Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання
На думку експертів, запровадження санкцій для обмеження діяльності ЗМІ суперечить ст. 34 Конституції України, відповідно до якої обмеження свободи вираження поглядів має регулюватись виключно законом.
Водночас Рада може розглянути законопроект про санкції вже цього тижня.
Зауважимо, що у травні Україна заблокувала низку російських сайтів та ресурсів самоназваних «ДНР/ЛНР». Рада нацбезпеки і оборони запровадила санкції щодо юридичних та фізичних осіб, пов’язаних із так званими «виборами» в анексованому Криму 2 травня. Порошенко підписав відповідний указ про введення санкцій проти Росії 18 травня.