Пряме вторгнення Путіна в Україну прискорить падіння його режиму. Таку думку в ефірі телеканалу “Обозреватель” висловив російський журналіст і опозиціонер Ігор Яковенко.
На його думку, в Кремлі розглядають можливість великої війни, адже “війна є нормальним станом Путіна”. Він також уточнив, що війна з Україною в розумінні Путіна є великим поняттям зі своїми “полюсами”.
“Під словами “війна з Україною” Путін розуміє певний протяжний простір, на одному полюсі якого знаходиться повномасштабне вторгнення в Україну, а на іншому полюсі знаходиться ця постійна виснажлива інформаційна, медійна, економічна, гібридна війна, коли просто постійно стріляють”.
За оцінками опозиціонера, повномасштабне вторгнення “Путін в принципі не виключає, але в даний момент він до цього не готовий”.
Яковенко додав, що “пряме вторгнення збройних сил Росії на територію України, швидше за все, прискорить падіння путінського режиму, але ціною дуже великої кількості життів”. “Цього, я думаю, не відбудеться”, – резюмував він.
Крім цього, якщо Росія обере шлях нерозумних і агресивних дій, ми дамо відповідь.
Сполучені Штати уважно стежать за діями Росії та зберігають чітку й послідовну позицію щодо готовності в будь-який момент відповісти на зловмисні дії Кремля.
Про це заявив у понеділок у Лондоні, під час спільної з главою МЗС Великої Британії пресконференції, державний секретар США Ентоні Блінкен.
“Що стосується Росії, як уже сказав Домінік (Рааб – ред.), ми дуже уважно відстежуємо дії РФ і те, який курс вона вирішила обрати”,- зауважив глава Держдепартаменту США.
Він підкреслив, що президент Байден чітко заявляв впродовж тривалого часу, навіть ще до того, як став президентом: “Якщо Росія обирає шлях безрозсудних та агресивних дій, ми дамо відповідь”.
Проте, за словами Блінкена, це не означає, що Вашингтон прагне ескалації.
“Ми віддали би перевагу більш стабільним та передбачуваним відносинам. І якщо Росія рухатиметься на цьому напрямі, ми також (це робитимемо )”, – підкреслив головний американський дипломат.
Він зауважив, що президент Байден “матиме можливість, коли зустрічатиметься з президентом Путіним, поговорити про це напряму”.
При цьому Блінкен уточнив, що йдеться, передусім, про стратегічну стабільність у світі, а також у питаннях, у яких США і Росія мають глибокі розбіжності.
Але подальший розвиток відносин між Вашингтоном і Москвою, за його словами, залежатиме від того, який шлях оберуть у Кремлі.