Ахметов вирішив гудіти, що він тепер опозиція. І його ЗМІ – опозиційні. Тільки, як стверджує Телеграм-канал Таємниці депутата, опозиційність у нього може бути лише із російським триколором. 2014 року його опозиційність відчув Донбас. Тепер він хоче, щоби її відчула вся Україна.

Однак робити вигляд ображеної опозицію довго Ахметову не вдасться. Окрім спротиву президента на олігарха, імовірно, чекає ще один сюрприз.

Щойно тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін анонсувала оголошення на сьогоднішньому “саміті за демократію” санкцій проти “корумпованих осіб”.

Інші деталі поки що не повідомляються. Але, враховуючи статус Квін – маються на увазі санкції саме проти громадян України. Ймовірно, імена чи щонайменше зв’язку таких осіб можуть стати сенсацією. Також цілком можливо, що мова йтиме саме про найбагатшу людину нашої держави.

Водночас журналіст Віталій Шабунін в програмі “Право на гідність” на 24 каналі розповідає про те, що наших і не лише наших корупціонерів очікують тяжкі часи. Передаємо заяву журналіста дослівно.

Рік тому ми Центрі протидії корупції відкрили напрямок глобальної адвокації. Почали ми з просування інструментів протидії корупціонерам по всьому світу (з фокусом, звичайно, на українських).

На тижні ми оприлюднили аналіз того, як вустами пропагандистки Наталії Влащенко олігарх веде інформаційну війну проти України. Зробили ми це на шпальтах впливової американської площадки Atlantic Council,-стверджує Шабунін.

Для розуміння, лише за літо Влащенко особисто чи її гості пропихали проросійські або антизахідні наративи в 30 з 40 випусках її телешоу. Повний аналіз ми вже передали зацікавленим інституціям. З нетерпінням чекаємо фінансових наслідків для Ахметова.

Наталія Влащенко (раніше чи пізніше) відпочиватиме не на Заході, а в такій милій їй Росії. Сподіваюся, що там же вона і житиме. Ми в ЦПК давно і системно боремося з олігархами та створеною ними порочною системою.

Ахметов загрожує Україні не більше від Ігоря Коломойського. З проблемами на Заході для останнього ми вже допомогли – допоможемо і Ахметову.

До речі, ви ж розумієте, на чий бік перекинуться обидва олігархи у випадку російського наступу? Про всяк випадок підкажу вам цитатою Коломойського:

“Ми візьмемо 100 мільярдів доларів у росіян. Який найшвидший спосіб розв’язати проблеми і відновити стосунки? Тільки гроші”.

Так само швидко на бік ворога перекинуться союзники олігархів в державі: усі ці ОАСК, ВРП,  збережені Арсеном Аваковим “мєнти” та інша наволоч.

Проте найбільшу загрозу несуть саме олігархи: вони основа цієї порочної системи. Її основні вигодоотримувачі. 

До слова, доказом того, що боротьбу Зеленського з олігархами позитивно оцінюють в США є пост Пітера Клеппа, оглядача The European Post у цьому виданні.

 Заходи боротьби з олігархами, які вживає президент Зеленський, є частиною стратегії зі стримування в Україні російського впливу.

З моменту вступу на посаду у 2019 році Зеленський провів низку реформ для боротьби з впливом олігархів, багато з яких близькі до Кремля, зазначив експерт.

Як приклад він навів Медведчука, який із травня цього року перебуває під домашнім арештом.

Протягом тривалого часу український політикум був до нього толерантним, дозволяючи йому купувати на окупованих територіях шахти та вибудовувати медіа-імперію.

Зеленський продовжить боротьбу з подібними фігурами, однак він має вести її акуратно, не провокуючи агресію з боку РФ, вважає Клепп.