Поглинання Білорусі завжди було метою Москви, одна вилеким сюрпризом стало протистояння Лукашенка планам агресії Кремля.
Про це пише політолог і публіцист Андрій Піонтковський.
«Москва сподівалася, що Лукашенко ось-ось погодиться на входження шести білоруських областей в РФ. Але Лукашенко Москву розчарував – не захотів віддавати свою владу і перетворюватися в мінського секретаря обкому. Така боротьба йшла підспудно, а зараз – абсолютно відверто.
Подібних розмов було чимало серед московських експертів і ЗМІ, але новиною є відверте заяву Лукашенка про те, що Москва шантажує його, пропонуючи економічну допомогу за умови входження Білорусі в РФ».
Політолог висловив думку, що кризова ситуація виникне в 2019 році – а саме на період виборів Лукашенка.
«Москва 20 років сподівалася, що Лукашенко призведе Білорусь в Росію, а зараз він нарешті твердо відповів, що цього не буде, і навіть провів нараду всіх служб безпеки з приводу загрози незалежності. Тому вважаю, що Москва обов’язково використовує передвиборчу кампанію, можливість змістити Лукашенка і здійснити свої цілі.
Найцікавіше питання – чи буде відсіч всередині Білорусі? Взагалі я б в заслуги Лукашенка відніс те, що останні 20 років він все-таки зберігав незалежність держави, і за цей час виробилося якесь національну свідомість.
У 1991 році національна свідомість білорусів і українців неможливо було порівняти – більшість білорусів ментально залишалися радянськими людьми. Я думаю, що центральне питання в тому – чи вдасться Лукашенку зберегти контроль над силовими структурами і очолити їх для захисту білоруської незалежності. Агентура Москви там напевно активно працює».
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
Те, що його чітко артикульована позиція незалежності Білорусі буде підтримана більшістю білоруського народу, це – безперечно. Питання в іншому – чи буде вона підтримуватися тими силовими структурами, які сьогодні підкоряються Лукашенкові.
Патріотичного сплеску в Росії вже ніщо не створить.
Тема Кримнаш вичерпана, і один з основних факторів, що стримують Путіна від прямого вторгнення в Україну – адже ймовірність цього велика – в тому, що в Кремлі розуміють: ніякого ентузіазму в російській народі це не викличе. Ніяких рейтингових плюсів Путін від цього вже не отримає, – підсумовує публіцист.