Аналітики української пенсійної системи стверджують, що населенню перестало бути вигідним – отримувати пенсію, призначену за законом «Про державну службу», і тепер всім колишнім бюджетникам є сенс подумати про оформлення «звичайної» пенсії, що призначається за віком і стажем.
Звичайні пенсії регулюються законом «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», в який нещодавно вносилися правки, які передбачають підвищення пенсійних виплат.
Відзначається, що під час масового перерахунку пенсій у 2017 році, виплати були підвищені багатьом категоріям громадян винятком стали колишні державні службовці. Рівно така ж ситуація спостерігалася з пенсіями наукових працівників.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
В органах пенсійного забезпечення перевіряли пенсійні справи і переводили на звичайну пенсію тих громадян, чиї виплати могли істотно зрости. Однак перевірки торкнулися не всіх пенсіонерів.
Згідно з українським законодавством регулюючі служби не мають права зменшувати пенсію українським громадянам, відповідно, переклад пенсіонерів на інший, підвищений вид пенсій, для них також вигідний.
При цьому, згідно з реформою уряду пенсії, що виплачуються за законом «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» будуть рости і далі, а от пенсії держслужбовців поки «заморожені».
З 1 березня 2019 року українським пенсіонерам проіндексують їх пенсійні виплати. Підвищені пенсії згідно коефіцієнта, що враховує зростання інфляції і середніх зарплат по країні. За підрахунками уряду, такий коефіцієнт складе 1,174. Це означає, що в середньому пенсії будуть підвищені приблизно на 17%.
Міністр соцполітики Андрій Рева підкреслив, що 17,4% від діючого розміру пенсії – це максимальна надбавка, вище якої пенсію найближчим часом проіндексувати уряд не зможе.
У січні 2019 року органами Пенсійного фонду проведено перерахунки пенсій однієї з категорій осіб, що мають великий страховий стаж, але при цьому отримували маленьку заробітну плату. Перерахунок торкнувся осіб, яким вже є 65 років, і вони є пенсіонерами, при цьому маючи мінімум 35 років страхового стажу в чоловіків і 30 – у жінок.