Уже незабаром українці отримають платіжки за комунальні послуги з відображеною сумою субсидій, але на державній «знижці» можна і заощадити.
Як і в минулому опалювальному сезоні, заощаджену суму допомоги можна буде використовувати для оплати в наступному місяці за газ, воду чи електроенергію, спожиті понад виділеної соціальної норми.
«Сума субсидії, яка надається громадянам для оплати компослуг в розмірі соціальних нормативів, і яка не використана в минулому місяці внаслідок економії електроенергії, газу або води, повинна обов’язково зараховуватися постачальником послуги в рахунок плати за послуги наступних розрахункових періодів», – йдеться в повідомленні на порталі Teplo.gov.ua.
Наприклад, сім’ї за жовтень нарахували субсидію в розмірі 550 гривень. Обов’язковий платіж домогосподарства склав 820 гривень. Але в жовтні родина витратила всього 13 кубометрів газу, сплативши його фактичну вартість – 92,26 гривень.
Таким чином, в листопаді сім’я зможе розрахуватися за спожитий понад норму газ зекономленою в попередньому місяці субсидією.
Інший приклад – в листопаді соціальна норма газу склала 400 кубів газу, а фактично було використано лише 100 кубів. Решту 300 кубів можна буде використовувати в більш холодні місяці, наприклад, у грудні-січні.
Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання
Суми, які сім’ї вдалося заощадити, постачальники послуг повинні вказувати в платіжці як переплату. Субсидіанту ж нікуди про економію повідомляти не потрібно.
Якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу, субсидіант має право платити тільки вартість фактично спожитої послуги.
«Якщо розмір обов’язкового платежу за певну послугу становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її використовувало тільки на 120 гривень, сплаті підлягає фактичний обсяг споживання, тобто 120 гривень», – йдеться в повідомленні.
Якщо ж підприємства-надавачі послуг ігнорують заощаджену субсидію і проводять розрахунки по-іншому, то вони порушують чинне законодавство, про що неодмінно потрібно скаржитися.
Христина