У нас є ряд законопроектів, які ми точно обіцяли прийняти. Ми сказали, що проголосуємо за народовладдя – значить, ми повинні це зробити. Яка форма законопроекту – давайте обговорювати. Але те, що ми повинні виконувати обіцянки – це очевидні речі.
Такими словами в колуарах парламенту прокоментувала прийняття закону про Референдум народний депутат Ірина Верещук. Далі прямим текстом:
До слова, у нас 226 голосів. Ми не можемо сказати, що нам їх не вистачило тому, що не вистачило голосів членів нашої партії. У нас є 226 голосів. І правильно ставить керівництво фракції питання: якщо ми не можемо знайти 226 голосів за знакові законопроекти – а проект закону про народовладдя точно знаковий, він був першим, який ми і президент обіцяли прийняти; він вносить законопроект, а його ж партія, виявляється, не хоче голосувати – то в чому тоді суть? І в даному випадку я розумію керівництво партії. Давайте обговорювати законопроект, а не уникати відповідальності за голосування. А то починається – “п’ята колона”, “не можна” і так далі. Що не можна?
Не можна людям довірити управління країною? Ну, давайте тоді подивимося Конституцію, де говориться, що єдиним джерелом влади в Україні є народ.
Чому поляк може стати суб’єктом законодавчої ініціативи? Він же може з такими ж поляками об’єднатися і, написавши законопроект, домогтися голосування по ньому. Чому українцям не можна цього робити?
Чому поляк може прийти на місцевий референдум і відкликати свого мера чи депутата? Чому українець не може цього робити? Не потрібно маніпулювати і проявляти неповагу до народу.
Відзначимо, що сьогодні, 26 січня, Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №3612 про народовладдя через Всеукраїнський референдум. За прийняття закону проголосували 255 нардепів.
“З присутніх на засіданні народних депутатів від “Слуги народу” не голосували за закон тільки двоє. Обидва люди Богдана – його партнер по аграрному бізнесу Сольський (глава аграрного комітету) і Струневич – партнер друга Богдана забудовника Вавріша.
Тепер їх виключать з фракції, а Сольского знімуть з посади голови Комітету? “, – коментує ситуацію Telegram-канал “Политика страны”.
Відзначимо, що 226 голосів (їх би вистачило для прийняття законопроекту – Ред.) Дали “слуги народу”. Як повідомляла “Политика”, їм напередодні голосування в чат надіслав повідомлення глава фракції Давид Арахамія з вимогою проголосувати за законопроект, інакше. тих хто відмовилися чекає виключення.