Українські захисники продовжують нагадувати ворогу, що вони перебувають на чужій землі. Так, в одному з тимчасово окупованих населених пунктів українські захисники встановили синьо-жовтий прапор.

Відео з українським прапором на окупованих територіях опублікували захисники з 72-ї ОМБр імені Чорних Запорожців. Нещодавно партизани також встановили український прапор в тимчасово окупованій Макіївці на Донеччині.

З міркувань безпеки не стали уточнювати, у якому саме населеному пункті встановили український прапор. На опублікованих кадрах лише видно, що синьо-жовтий стяг з’явився у промзоні.

«Це прапор України, який ми встановили в одному з населених пунктів, де поки що перебуває ворог. Поки що!» – зауважили українські захисники.

Російські війська дуже бояться контрнаступу України і намагаються використати момент підготовки ЗСУ для того, щоб просунутись вперед. Згідно з доповіддю Інституту вивчення війни (ISW), ймовірний масштабний наступ армії агресора, Росії, може відбутися наприкінці весни або влітку і зосередиться на заході Донецької області. Командування окупантів сподівається використати стійке, але незначне просування своїх військ у цьому секторі.

За останніми даними, російські сили накопичують особовий склад уздовж осі Харків-Луганськ, поблизу Бахмута, поблизу Авдіївки та на заході Запорізької області. Однак, ISW прогнозує, що російські окупанти, ймовірно, зможуть розпочати лише узгоджену, широкомасштабну наступальну операцію на одному оперативному напрямку через обмеження власної живої сили та планування Росії.

Зауважено, що російське командування можливо надає перевагу району Авдіївки Донецької області, як показує готовність ворога кинути на цю ділянку фронту танки кількістю батальйон. У той же час, у звіті зазначено, що українські війська, схоже, відбили батальйонну механізовану атаку РФ поблизу Авдіївки 30 березня – першу батальйонну механізовану атаку відтоді, як російська армія розпочала кампанію із захоплення міста наприкінці жовтня 2023 року.

За повідомленням, російські сили, включно з елементами 6-го танкового полку (90-та танкова дивізія, Центральний військовий округ), залучили 36 танків і 12 бойових машин піхоти (БМП) БТР до великомасштабного механізованого штурму поблизу Тоненького 30 березня. Проте, під час штурму українські сили знищили 12 російських танків і вісім БМП, а лобовий штурм не зміг прорвати українську лінію фронту.

Аналіз Інституту вивчення війни (ISW) показує, що невдачі підрозділів 6-го танкового полку біля Тоненького можуть свідчити про те, що елементи незалученого оперативного резерву Росії поблизу Авдіївки можуть бути надто деградованими.

У звіті зазначено, що здатність України захиститися від наступу 30 березня, особливо під Авдіївкою, свідчить про позитивний показник здатності Збройних сил України захиститися від майбутніх широкомасштабних російських атак та очікуваної наступальної операції Росії влітку 2024 року.

Тим часом, готовність російського військового командування залучити до наступу під Авдіївкою батальйон танків свідчить про те, що цей наступ є пріоритетним для Російської Федерації.

За словами колишнього головнокомандувача збройних сил США в Європі, Бена Годжеса, наразі окупанти не мають відповідної мобільної групи, яка б могла рухатися в напрямку великих міст. Він відзначив, що не бачить у них великого мобільного угруповання, яке могло б забезпечити їх наступ під Авдіївкою або рухатися в напрямку таких великих міст, як Харків, Київ чи інші, як це робила стара радянська доктрина з оперативно-маневреними групами.

Годжес вважає, що окупанти ймовірно не мають необхідної логістики, щоб рухатися підготовленими бронетанковими з’єднаннями. Замість цього, вони, за словами генерала, «просто штовхають людей у м’ясорубку».

Також він підкреслив, що у росіян «є артилерійські боєприпаси».

«Я не впевнений, що у них необхідна логістика є, навіть якщо вони продовжуватимуть досягати успіхів на тактичному рівні. Звісно, я можу помилятися, але я не бачив доказів того, що у них є таке велике з’єднання, яке могло б це зробити», – зауважив він.