ЗСУ відійшли із Сєвєродонецька, але при цьому не було жодного загиблого з українського боку.

Про це сказав начальник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай у телеефірі. 

«Українські військові виконали завдання в Сєвєродонецьку на 200%, завдали росіянам значних втрат в особовому складі та техніці. При цьому під час відходу з міста не було втрачено жодного бійця, настільки все було грамотно організовано», – зазначив Гайдай.

Щодо нинішньої ситуації в Луганській області він повідомив, що Лисичанськ росіяни обстрілюють хаотично. У місто важко дістатися та виїхати звідти.

«Дороги після обстрілів засипані осколками, на яких автомобілі ріжуть колеса. Траплялось так, що керівник міської військової адміністрації, діставшись безперешкодно до якогось об’єкта, повертаючись тією ж вулицею, змушений був міняти гуму, бо вулиця була вже засипана уламками мін», – додав очільник області.

Однак, за його словами, попри небезпеку, в місто намагаються завозити продукти. Воду населенню підвозять лише працівники ДСНС.

“У лікарнях Лисичанська вдалося забезпечити достатні запаси ліків та медикаментів,” – запевнив Гайдай.

Також росіяни кинули на Лисичанськ дві батальйонні тактичні групи, щоб захопити місто.

“Тільки на Лисичанськ росіяни кинули дві батальойонно-тактичні групи важкої техніки. орки мають кількісну перевагу і в особовому складі, і в техніці, проте у майстерності ведення бою – наші захисники виграють. Траса «Лисичанськ-Бахмут» не оточена”, – написав очільник ОВА у Телеграмі.

Він додав, що тривають бої по всіх населених пунктах Лисичанської громади, росіяни намагаються прорвати нашу оборону, але їм це не вдається, тому вони беруться за тотальне знищення. Обстріли тривають постійно, руйнації катастрофічні.

Радник глави Офісу президента Олексій Арестович повідомив, що у Сєвєродонецьку Луганської області продовжують діяти українські групи спецназу. Про це він сказав у ефірі ФЕЙГИН LIVE.

“Навіть із Сєвєродонецька не повністю відведені. Там пустують наші групи спецназу, наводячи артилерію нашу на противника. Тобто, в чистому вигляді навіть із Сєвєродонецька не можна сказати, що відведені. Там йде рух певний. Ну, як би йде боротьба. У командування є задум, воно його реалізує, подивимося, чим закінчиться цей задум”, – заявив Арестович.

Він також зазначив, що позитивно оцінює відведення українських військ із Золотого та Гірського.

“Я ставлюся рівно й оптимістично. Для мене головним показником було відведення від Гірського та Золотого. Якщо зуміли це зробити, значить, у принципі зуміли зламати цю ідіотську змову невідведення військ, яка діє всі 8 років. Це дуже позитивне явище”, – заявив Арестович.

Російським військам, які ведуть безперервні наступальні операції в Сєвєродонецьку, знадобиться деякий час для відновлення бойових можливостей, перш ніж брати участь у штурмі північного чи північно-східного Лисичанська.

Неназваний чиновник Пентагону заявив, що російські сили продовжують зазнавати значних втрат у боях за невеликі територіальні завоювання, а російські угруповання, які воювали в Сєвєродонецьку, ймовірно, втратили особовий склад та техніку.

Про це повідомляє американський Інститут дослідження війни. 

Українські сили, ймовірно, відходять, що може включати відхід з Лисичанська та Луганської області у найближчому майбутньому та який, ймовірно, спрямований на передчасне завершення російського наступу.

Силам загарбників, які ведуть безперервні наступальні операції в Сєвєродонецьку, також знадобиться деякий час для відновлення боєздатності перед тим, як брати участь у штурмі   Лисичанська.

Уточнюється, що місцезнаходження та чисельність російських військ, що захопили Сєвєродонецьк, наразі залишаються неясними.