Україна завдаватиме ракетних ударів по Росії лише за умови повномасштабного вторгнення військ РФ на свою територію.

Речник української делегації в ТКГ щодо Донбасу Олексій Арестович розповів про це на телеканалі “Україна 24”, коментуючи свою заяву про українські ракети, направлені на Москву.

“Я хотів дати зрозуміти російським офіційним особам і пропагандистам, що будь-які заяви або будь-які дії мають свої наслідки. Якщо безкінечно 10 років поспіль казати Україні, що ми вас зітремо в пил, що ми вас “забомбимо у кам’яний вік” з кожного шоу щодня з телевізора, а потім отримати одну таку заяву, то це ще тільки початок”, – підкреслив він.

В України таких ракет досі немає, – сказав Арестович.

“Перспективні ракетні комплекси, які можуть дістати 500 і більше кілометрів – це “Грім”, “Грім-2”, “Сапсан” – вони тільки в розробці. Якщо 5-7 років старатися, то вони стануть на озброєння і будуть дозволяти виконувати такі завдання”, – пояснив речник української делегації в ТКГ.

Арестович додав, що його заяву не потрібно розуміти як загрозу мирним мешканцям Росії.

“Ніхто не збирається вести вогонь по житлових кварталах Москви. Якщо і буде це, то лише за однієї умови – якщо Росія розпочне повномасштабний конфлікт проти України. Тоді ми будемо бити по законних військових цілях, зокрема на території Російської Федерації. Але лише за умови повномасштабного конфлікту. Пішла російська навала, вторгнення, і тоді вже обирати не доводиться”, – заявив він.

Нагадаємо, раніше позаштатний радник Офісу президента України Олексій Арестович заявив в ефірі телеканалу “Дом”, що Україна може направити ракети на Москву.

“Путін зі своєю політикою дограється до того, що українські ракети будуть направлені на Москву в якомусь недалекому майбутньому… Що ж нам бідним робити, якщо не направляти ракети на Москву з тієї простої причини, що російські ракети вже давно направлені на Київ”, – зазначив він.

В ефірі телеканалу “Україна 24” Арестович пояснив, що Україна має намір розробляти ракетні комплекси, здатні вражати стратегічні цілі на території Росії.

“Якщо дивитися в контекст того, що я сказав, це наша відповідь буде. Тому що російське керівництво і російські експерти не соромляться в кожній своїй програмі та кожній заяві погрожувати бомбити Україну, що вони все знищать, вони не допустять тощо. Довелося нагадати їм, що в будь-якої дії є відповідь. Якщо вони системно погрожуватимуть Україні, настане час української відповіді”, – підкреслив він.