На Бахмутському напрямку – і на флангах, і безпосередньо у самому місті – йдуть цілодобові бої, повідомив екс-командир “Азову”, майор ЗСУ Максим Жорін. Генштаб у свіжих звітах, своєю чергою, згадував про успіхи на підступах до міста.

“Якщо раніше українські сили тримали оборону, то тепер з нашої сторони бої переважно наступального характеру”, – поділився Жорін.

Під тиском захисників росіяни змушені майже щодня залишати позиції і відступати, додав військовий. За його словами, ЗСУ мають певний результат і за вчорашній день.

“Зараз українські сили рухаються до того, щоб контролювати всі необхідні висоти на флангах Бахмуту. Той, хто володіє висотами, має більше можливостей завдавати ураження, контролює оперативний простір навколо. А далі – це плацдарм для подальшого просування, тактичного оточення міста, а потім і його звільнення”, – розповів боєць.

Також зазначимо, що Українські військові зараз впевнено просуваються в напрямку Бахмуту. Основне завдання – вирівняти лінію фронту на північному та південному фланзі.

Про це 24 Каналу сказав військовий експерт Сергій Грабський. Ворог не має намірів відступати від Бахмуту, але наразі це лише плюс для української сторони.

“Для нас це створює дуже добрі передумови нанесення вогневого ураження по противнику, який опинився, за словами генерала Сирського, в пастці в самому населеному пункті”, – зазначив Сергій Грабський.

Однак, назвати це місце населеним пунктом вже важко, адже від нього мало залишилось.

За словами Сергія Грабського, наразі ворог не має змоги “перекинути” частину ворожих військ з Бахмутського напрямку. Через те, що тиск української сторони настільки сильний, що ворог не може залишити свої позиції. По суті вони зараз в пастці.

Та кількість військ противника, яка намагається утримати позиції на цьому напрямку є ключовим показником ефективності наших дій. Тому що ця кількість противника, внаслідок тиску з нашої сторони, не може бути використана на інших напрямках,– сказав Сергій Грабський.

Також така ситуація значно полегшує завдання нашим підрозділам, які здійснюють наступальні операції в інших районах лінії фронту.

Також зазначимо, що ЗСУ під час контрнаступу мають успіхи на Бахмутському та Бердянському напрямках. Зокрема, в напрямку Кліщіївки українські військові просунулися на 1200 м, у напрямку Курдюмівки – на 1500 м. На Бердянському напрямку є просування 1300 м.

Про це розповіла заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

“Триває наступальна операція наших сил оборони на Мелітопольському, Бердянському та Бахмутському напрямках. Наші “вигризають” у ворога кожен метр землі у важкому двобої. Мають успіхи. Водночас ворог продовжує наступ на Лиманському, Авдіївському та Маріїнському напрямках. Безуспішно”, – написала вона.

За даними Міноборони, на напрямку Рівнопіль – Володине Сили оборони мають успіх, зараз закріплюються на досягнутих рубежах та завдають серйозних втрат противнику.

За словами Маляр, на Бахмутському напрямку знову гаряче, тривають запеклі бої. Та попри важкі двобої, Сили оборони просуваються вперед. Боротьба уже триває на флангах Бахмута.

“На Бахмутському напрямку наші війська перехопили оперативну ініціативу на цій ділянці фронту. Противник намагається утримати зайняті позиції, проводить контратаки, але поступово відступає після понесених втрат. Боротьба триває на флангах міста. Наші мають успіх. Зараз закріплюються на звільнених рубежах”, – йдеться у дописі посадовиці.

Маляр додала, що окупанти підтягують до Бахмута резерви і чіпляються за місто всіма своїми силами. Проте в них нічого не вийде, адже ЗСУ знають свою справу і обов’язково звільнять від ворога всі наші землі.