В оточенні Петра Порошенка вірять в його політичний успіх і готуються до виборів. Але ці плани може сплутати постійне протистояння з правлячою командою Володимира Зеленського та її зрушення в праву риторику.
Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна “План реваншу. На що розраховують Петро Порошенко і його команда”.
Петро Порошенко залишив вулицю Банкову, де розташований Офіс президента, майже два роки тому. Після розгромної поразки на виборах він пообіцяв своїм прихильникам знову туди повернутися.
Втративши владу, Порошенко і залишки його команди почали готуватися до ще одних – дострокових парламентських виборів. Залишки – тому що багато хто вважав тодішній БПП потопаючим кораблем. Колишні соратники, розуміючи невигідність їхнього тодішнього положення, пішли у вільне політичне плавання.
Парламентську кампанію складно назвати вдалою для політпроекту Порошенка, який став після ребрендингу “Європейською солідарністю”. Партія набрала навіть менше голосів, ніж її лідер під час першого туру президентських виборів кілька місяців до цього.
Нова правляча партія “Слуга народу” не потребувала союзників для формування більшості. А гостре протистояння з Зеленським у ході виборчої кампанії не залишило Порошенку і його політсилі інших шляхів відступу, крім як у жорстку опозицію.
Ще з місцевої кампанії у Порошенка залишився постійно діючий штаб, який очолює колишній секретар РНБО Олександр Турчинов. Секретаріат партії очолює нардеп від ЄС Максим Саврасов. За партбудівництво з недавніх пір відповідає його колега по фракції і колишній кандидат у мери Львова Олег Синютка.
“Вхожим” в ближнє коло Порошенка співрозмовники видання називають також екс-нардепа Сергія Березенка. Він допомагав ЄС під час місцевих виборів по роботі з регіонами. Ще один частий гість на Лаврській – колишній заступник голови адміністрації Порошенко, дипломат Костянтин Єлісєєв. За словами співрозмовників, він завжди супроводжує колишнього президента під час зустрічей з іноземними політиками і чиновниками. Переговори з посольствами та “міжнародниками” – також парафія Єлісєєва.
Відносини з владою у Порошенка і його команди не склалися з самого початку. Буквально з передвиборчої кампанії, під час якої сторони нерідко переходили на особистості. З тих пір між тодішніми суперниками вкоренилася неприязнь. В інтерв’ю “Українській правді” Зеленський розповідав, що від початку його президентства Порошенко шукав з ним зустрічі.
Зі зміною влади на п’ятого президента обвалилася гора кримінальних проваджень, що тільки посилило його опозиційність до Зеленського і правлячої команди. І якщо спочатку на Лаврівського всерйоз побоювалися, що їхнього лідера почнуть “наздоганяти”, то зараз вважають, що всі порушені справи можна обернути собі же в плюс.
Влада, з одного боку, самостійно робить з Порошенка “жертву режиму”, говорить один зі співрозмовників в команді екс-президента. З іншого – надає ЄС інструмент для мобілізації своїх прихильників.
Зараз електоральний рейтинг Порошенка становить приблизно 15%, каже соціолог. “Тому потенціал до зростання у нього є. Хоча він менший ніж у Зеленського. Йому не довіряють приблизно 50%, тому він теоретично може отримати 50% голосів”, – уточнив Паніотто.
Почавши наступ на Медведчука та його соратників, президент може підтягнути на свою сторону патріотично налаштованого виборця з Заходу і утримати Центр. У команді п’ятого президента не бачать в цьому загрози і не вважають, що таким шляхом правляча команда може переманити до себе їхній електорат.
Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.