Україна відходить від старих методів ведення бойових дій, що є сюрпризом для ворога. Також неочікуваними для росіян можуть бути майбутні сценарії звільнення тимчасово окупованих українських земель.
На сьогодні можна констатувати, що ЗСУ отримали тактично-стратегічну перевагу на більшості напрямках фронту. Про це в одному з інтерв’ю розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
Експерт зазначив, що останнім часом Генштаб України позитивно дивує своїми сценаріями з деокупації територій.
Коли розглядати ситуацію, використовуючи класичні теореми чи формули у військовому сенсі, з урахуванням сучасної війни, то навіть у цій проєкції Генштаб і ЗСУ діють в гарному сенсі цього слова непередбачувано і зухвало. Тому що відбуваються події, які дуже важко передбачити,
– пояснив оглядач.
За його словами, наступні контрнаступальні дії ЗСУ можуть відбуватися на Запорізькому напрямку.
“Це буде широкий фронт. Не так, як говорив генерал Ходжес, що можуть звільнити найближчим часом Мелітополь та Маріуполь. Я бачу це іншим чином: Мелітополь, Бердянськ, Маріуполь – звільнять не найближчим часом, а першого кварталу 2023 року може розпочатися формування умов для цього широкомасштабного звільнення. Не раніше”, – додав аналітик.
На думку політолога, ЗСУ можуть продовжити звільнення українських земель на Лівобережжі або через Донбаський плацдарм.
Найголовніше те, що саме зараз ЗСУ майже на кожному плацдармі здобули тактично-стратегічну перевагу у можливостях використання далекобійної артилерії, переваг ЗРК для протидії авіації тощо. Та і сьогодні уже були повідомлення про те, що росіяни відтягують свої підрозділи на лівому березі на 15 – 20 кілометрів,
– підкреслив Коваленко.
Він вказав, що це саме та перевага, яка є в артилерії ЗСУ, щоб уникаючи контрбатарейної боротьби з боку ворога, знищувати їхні позиції з мінімальним ризиком.
“Це саме та відстань, яка дозволяє реалізувати “буфер безпеки” ЗРК у повітряному просторі, нівелюючи можливості авіації. А коли нівельовані артилерія та авіація, ЗСУ можуть контрнаступати без ризиків від цих родів військ, тому що це все значно прискорює. Найближчим часом ми можемо побачити досить зухвалий сценарій з боку Генштабу і ЗСУ”, – резюмував експерт.
Також, як йдеться у свіжому зведенні Генштабу, Протягом минулої доби російська федерація завдала масованого ракетного удару по об’єктах військової та цивільної інфраструктурі України – повідомляється в ранковому зведенні Генштабу. Під ураження потрапили житлові будинки громадян та об’єкти критичної інфраструктури Київської, Житомирської, Вінницької, Полтавської, Львівської, Хмельницької та інших областей нашої країни.
Противник випустив понад 90 ракет Х-101 та “Калібр” і більш як десять ударних БпЛА. За уточненою інформацією 77 крилатих ракет, 10 іранських ударних дронів “Shahed-136” та один БпЛА “Оріон” знищили підрозділи Сил Оборони. Триває уточнення додаткової інформації.
Крім того, ворог не припиняє обстрілювати позиції наших військ та населені пункти по лінії зіткнення. Так , протягом минулої доби, окупанти завдали 43 авіаційних удари та здійснили понад 40 обстрілів з реактивних систем залпового вогню.
У зв’язку зі значними втратами в ході ведення бойових дій, на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, у підрозділах окупаційних військ почастішали випадки дезертирства та значно погіршився морально-психологічний стан. Так, після боїв у районі населеного пункту Майорськ, втратив боєздатність 1-й горлівський територіальний батальйон. Втрати у ньому склали понад 50 відсотків вбитими та пораненими, морально-психологічний стан військовослужбовців незадовільний. Командуванням противника розформувало зазначений підрозділ. Залишки особового складу розподілені по інших військових частинах.
Авіація Сил оборони України протягом минулої доби завдала по ворогу 14 ударів. Під ураження потрапили 11 районів зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, а також 3 позиції зенітно-ракетних комплексів противника.
Воїни українських ракетних військ і артилерії за минулу добу уразили 3 райони зосередження живої сили, озброєння і військової техніки, станцію радіоелектронної боротьби та склад боєприпасів окупантів.