На Куп’янському напрямі російські окупанти почали нарощувати розмах та темпи свого наступу.
Про це розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Костянтин Машовець.
Так, наприклад, противнику вдалося обійти с.Новоселівське з півночі та півдня, тому тепер ЗСУ утримують винятково західну частину села. Окупанти продовжують свої атаки у напрямку на с.Берестове та південніше с.Новоселівське у бік с.Стельмахівка.
“На ділянці на південь від цього відрізка, активізувалися передові підрозділи 4-ї “Кантемірівської” танкової дивізії 1-ї гв.танкової армії. Зокрема, підрозділи 423-го мсп цієї дивізії, за підтримки підрозділів двох окремих мотострілкових бригад 2-ї загальновійськової армії Центрального військового округу – 15-ї та 30-ї омсбр, атакували передові підрозділи ЗСУ по дирекції с.Кармазанівка – с.Дружелюбівка, намагаючись відкинути українські передові підрозділи за Островські ставки”, – пише експерт.
Крім того, Костянтин Машовець зазначив, що в районі с.Мілуватка, російське командування розгорнуло тактичне угруповання, яке, швидше за все, має посилити перший ешелон військ у разі, якщо їм вдасться досягти якогось вагомого успіху.
“Таким чином стає зрозуміло, що противник, діючи в загальному напрямку на Борову та Кругляківку, прагне, якщо не розсікти угруповання ЗСУ на лівому березі р. Оскол, то принаймні створити рубіж прикриття з півдня для ударного угруповання 1-го гв. ТА, розгорнутої у напрямку Сватово – Куп’янськ”, — додав військовий оглядач.
Крім того, збройні сили Російської Федерації активізувалися на Лимано-Куп’янському напрямку з метою відвернути увагу Збройних сил України.
Про це розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
Наступати на цьому напрямку ЗС РФ планували ще в лютому 2023 року.
“Ще з кінця 2022 року після того, як російські окупанти втекли з Харківської області за результатами контрнаступу сил оборони України, вони почали виношувати плани щодо свого контрнаступу. При цьому для них було завданням — вихід до лівого берега річки Оскіл. Тобто це так звана Лимано-Куп’янська вісь. Для них стартовою мала стати дата 24 лютого 2023 року. Але тоді вони не змогли реалізувати свої плани. Погодні умови, недостатньо замерзлі ґрунти, бездоріжжя і безліч інших чинників призвели до того, що цей наступ захлинувся”, — сказав експерт.
Головне завдання наступу російських окупантів — відволікти ЗСУ із Запорізької та Донецької областей.
“Зараз же вони поставлені в дещо іншу ситуацію. Їм не стільки потрібне захоплення території по Лимано-Куп’янській осі, скільки хоча б вийти до адміністративних кордонів Луганської області. Таким чином вони зможуть піднести якусь перемогу. Крім усього іншого, вони намагаються відволікти на цей напрямок увагу сил оборони України й розосередити наш ресурс, який сконцентрований у Запорізькій і Донецькій областях, тобто відтягнути наші сили й засоби насамперед від Бахмута”, — розповів Коваленко.
Захопити території у російських військових не виходить, але сіра зона розширюється.
“Навіть з урахуванням того, що спочатку для них ставилося завдання з минулого тижня охопити 600 км² території, вони не змогли виконати це завдання навіть на 10%. Так, у них є просування. Так, розширюється сіра зона. Але говорити про захоплення території не доводиться. Причому за деякими напрямками ініціатива залишається за силами оборони України”, — зазначив експерт.
На Лимано-Куп’янському напрямку перебуває близько 100 тис. російських військових. Коваленко зазначив, що такої кількості все одно не вистачить для проведення ефективного наступу.
“Приблизно 130 батальйонно-тактичних груп перебувають на цьому напрямку. Повноцінно одна батальйонно-тактична група може охоплювати в наступі в сучасній війні, в сучасних умовах до кілометра. Але ми говоримо зараз про кілометри, не обладнаних для оборони територій. Ми говоримо про лінії оборони, які силами оборони України були вже створені. Крім усього іншого, російські війська не мають повної штатної комплектації своїх підрозділів. Тобто у них трохи недороблені батальйонно-тактичні групи”, — констатував він.