Президент Володимир Зеленський розраховує, що канцлер Німеччини Олаф Шольц використає “Північний потік-2” як важіль впливу на Росію для припинення війни на Донбасі. 

Про це він сказав після саміту “Східного партнерства” в середу в Брюсселі.

“Ми сьогодні говорили з канцлером Шольцом щодо “Північного потоку-2″… Це дуже серйозний інструмент для розмови з Російською Федерацією.  І я вважаю, дуже справедливий інструмент, який сьогодні перебуває в руках деяких лідерів Європи, де канцлер Шольц відіграє активну, одну з найважливіших ролей”, – зазначив Зеленський. 

За словами президента України, газопровід здатен стати дієвим важелем для тиску на Росію.

“Я б завдяки такому інструменту, ми з ним говорили, міг би організувати зустріч з президентом Росії, де якісь зрушення в виконанні того самого Мінська чи інші кроки для завершення військового конфлікту на Сході могли б бути вирішені”, – додав Зеленський.

Однак наприкінці глава держави підкреслив, що він не впевнений, що Шольц його почує. 

Нагадаємо, що ще у листопаді Федеральне мережеве агентство Німеччини тимчасово зупинило процес сертифікації компанії Nord Stream 2 AG як оператора російського газопроводу “Північний потік-2”. Через це рішення про введення в експлуатацію газопроводу “Північний потік-2” затягується.

12 грудня глава МЗС Німеччини Анналена Бербок висловилася проти швидкого введення в експлуатацію “Північного потоку-2”. Вона підкреслила, що трубопровід “не відповідає вимогам європейського енергетичного законодавства, і що питання безпеки все ще залишаються на порядку денному”.

У Білому домі заявляли, що “Північний потік-2″є важелем тиску Заходу на російського президента Володимира Путіна на тлі можливого вторгнення в Україну, а не навпаки.