Певно, найгучнішими цьогоріч стали два повідомлення про підозру нардепові у державній зраді, а також замаху на розграбування національних цінностей і сприянні діяльності терористичних організацій. Скептики вважали, що цей дракон нам не по зубах. Але закон для всіх один, і ніяке кумівство його не зупинить. У вугільній справі він був одним із перших підозрюваних, однак ми, як і обіцяли, крок за кроком, викриваємо причетних до організації незаконних поставок вугілля із підконтрольних терористам «ЛНР» та «ДНР» територій, – написала вона.
Венедіктова зазначила, що їй «по-людськи неприємно і десь навіть боляче, що лава підозрюваних збільшується, а особи, з якими доводиться мати справу, – люди з електоральною підтримкою». Втім, вважає генпрокурор, електоральними симпатіями слід користуватись під час виборчих кампаній, а не з метою порушення закону.
Вона зауважила, що за вугілля із бойовиками розраховувалися валізами готівки в часи найкривавіших подій у Дебальцевому та Донецькому аеропорту.
Працівники ДБР разом зі співробітниками СБУ розслідують кримінальне провадження щодо організації злочинної схеми постачання вугілля із тимчасово окупованих територій та фінансування терористичних організацій “ЛНР” та “ДНР” групою громадян України на загальну суму близько 1,5 млрд грн.
Провадження здійснюється ч. 1 та ч. 3 ст. 258-5 (фінансування тероризму), ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 1 ст. 258-3 (сприяння діяльності терористичної організації) Кримінального кодексу.
У вересні-листопаді 2021 року у вказаному провадженні уже повідомили про підозру народному депутату від ОПЗЖ Віктору Медведчуку і колишньому міністру енергетики Володимиру Демчишину.
Прокуратура клопотала в суді про запобіжний захід для Медведчука у вигляді тримання під вартою або заставу в сумі 1 млрд грн. Водночас суд обрав йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.