Необхідність цього заходу УЗ пояснює інцидентом із побиттям пасажирки потягу Маріуполь-Київ Анастасії Лугової.
Національна поліція повинна відновити супровід пасажирських поїздів далекого прямування. Про це йдеться в повідомленні залізничної держкомпанії ПАТ Укрзалізниця.
Необхідність цього заходу УЗ пояснює інцидентом із побиттям пасажирки потягу Маріуполь-Київ Анастасії Лугової.
Також додамо, що у свою чергу міністр інфраструктури України Владислав Криклій заявив, що необхідно розглянути можливість повернення поліції охорони в нічні потяги АТ “Укрзалізниця” (УЗ).
“Наша залізниця має бути безпечною для пасажирів та працівників. Гадаю, саме час розглянути можливість повернення поліції охорони до патрулювання у нічних потягах”, – написав він на своїй сторінці у Facebook у суботу ввечері.
Крім того, Криклій додав, що також “точно не було б зайвим забезпечити провідників газовими балончиками (або шокерами)”.
Також відмітимо, що у компанії «Укрзалізниця» ведуть переговори зі страховою компанією щодо інциденту з побиттям жінки у потязі «Маріуполь – Київ». Про це написав член Наглядової ради АТ «Укрзалізниця» Сергій Лещенко на своїй сторінці у Facebook.
«Ситуація з моменту виникнення на контролі органів операційного управління УЗ, зокрема, вивчається питання, чи з юридичної точки зору ця ситуація підпадає під визначення «нещасного випадку», який покриває страхування. Чи це має трактуватися як «зумисні дії»? Виконавчі органи управління УЗ в переговорах зі страховою, щоб вони покрили цей випадок», – повідомив він.
Лещенко також додав, що другий день комунікує з в.о. голови правління «Укрзалізниці» з цього питання. «Мною будуть направлені всі необхідні звернення, щоб правління ініціювало службову перевірку дій провідників та начальника потягу», – зауважив він.
За словами Лещенка, в «Укрзалізниці» тривалий час намагаються залучити поліцію до забезпечення громадського порядку у потягах. «Водночас поліція наполягає на тому, щоб такі послуги надавалися платно і трактувалися не як забезпечення громадського порядку, а як охорона. В масштабах УЗ – це додаткові 250 мільйонів гривень щороку – нагадаю, без жодної компенсації збитків пасажирських перевезень», – наголосив член Наглядової ради.