Вихід фракції "Народного фронту" з коаліції в парламенті має суто корисливий інтерес, щоб новообраний президент Володимир Зеленський не зміг розпустити парламент, заявив лідер "Громадянської позиції" Анатолій Гриценко.
"Вихід "фронтовиків" Яценюка з коаліції – щось має спільне з державницькою позицією чи інтересами людей і країни? Не має. Мотив суто шкурний – протриматися подовше в депутатських і урядових кріслах. Коаліції не існує вже три роки, але "фронтовиків" те не тривожило, бо влаштовувало. Чому зараз? Теж ясно: аби Зеленського позбавити права розпустити недієздатну Раду. Але це вони лише так думають, що своїм кульбітом позбавили його права розпуску. Не факт. Розпустити Раду можна, і юридичні підстави для того є. ", – написав Гриценко у Facebook.
При цьому він додав, що такий крок може бути марним, адже юридичні підстави для розпуску парламенту все одно є.
"Вони давно були й нікуди не поділися. Захоче Зеленський – розпустить Раду хоч у понеділок, одразу після інавгурації. Шкода, що на фоні кричущих загроз для країни і високих очікувань людей у Раді так і не схаменулися – замість ефективної роботи в нових умовах продовжують старі ігрища з вогнем.", – додав політик.
Окрім цього Гриценко пропонує законодавчо заборонити президенту приймати рішення в останній місяць після виборів.
Укази Петра Порошенка, які були видані в "міжпрезидентський період" з порушенням процедури, мають бути скасовані. Про це повідомив голова партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко в ефірі популярного телеканалу.
За словами Гриценка, необхідно законодавчо заборонити президенту приймати кадрові рішення та роздавати державні нагороди протягом останнього місяця після завершення президентських виборів.
Варто нагадати, що у п'ятницю голова Верховної Ради Андрій Парубій на ранковому пленарному засіданні парламенту оголосив про припинення діяльності парламентської коаліції "Європейська Україна" і виході з неї депутатської фракції політичної партії "Народний фронт". Також Андрій Парубій закликав народних депутатів почати консультації щодо створення нової коаліції в парламенті.
У фракції "Самопоміч" заявили, що не збирається брати участь у формуванні нової коаліції в парламенті. У свою чергу лідер фракції Олег Ляшко заявив, що його партія готова до обговорення в участі в новій парламентській коаліції на її умовах.
Згідно із законодавством, після оголошення про відсутність коаліції фракції можуть протягом 30 днів домовитися про створення нової. У разі, якщо вона не буде створена, президент має право оголосити про розпуск парламенту і призначити дострокові вибори.