Білоруський політичний оглядач Ігор Ілляш вважає, що Олександр Лукашенко готовий пожертвувати незалежністю Білорусі заради збереження своєї влади.

Такою думкою Ілляш поділився в ефірі Апостроф TV.

«Вже за фактом після подій 9-12 серпня в Білорусі, після кривавої бійні на вулицях міст, офіційний Мінськ опинився в міжнародній ізоляції. А після того, як Лукашенко звернувся до Путіна щодо застосування російської армії на території Білорусі, я думаю, що режим Лукашенка втратив міжнародну суб’єктність. Адже не можна вести переговори з лідером держави, коли він пропонує для придушення мирних протестів залучити іноземну армію. Тепер Макрон і Меркель ведуть переговори по Білорусі з Путіним. Я думаю, що позиція Заходу вже ніяк не впливає на Лукашенка. Він думає тільки про те, як зберегти свою владу і свою безпеку. Заради цього він готовий пожертвувати всім, навіть незалежністю Білорусі», – заявив політичний оглядач.

«Протестний рух в середовищі робітників розвивається досить складно. Страйкують на десятках підприємств. Але робочі на заводах хочуть пройти офіційну процедуру початку страйку. А це дуже складно реалізувати, оскільки влада проти. І говорити про загальнонаціонального страйку дуже складно. Але все одно таких страйків не було з 90-х. Влада хоче погасити всі це на самому старті», – додав він.

Член Координаційної ради опозиції в Білорусі, голова правозахисного центру “Весна” Олесь Біляцький вважає, що Александр Лукашенко, який виконує обов’язки президента, не готовий до переговорів, бо спалив мости з усіма, “і навіть з Росією”.

Про це білоруський правозахисник.

Біляцький вважає, що навіть західні санкції не зроблять Лукашенка більш готовим до переговорів.

“Лукашенко демонстративно спалив усі мости: і на Захід, і до України, і навіть підпалив міст до Росії, проте зараз його терміново ремонтує”, – сказав Біляцький.

Водночас він висловив сумнів у тому, що РФ може заступитися за Лукашенка, у тому числі силовим шляхом.

“Росія зараз у складному становищі, тому що протести винятково мирні і причин для втручання немає. Звісно, я трохи боюся якоїсь провокації, яка дала би формальний привід для Лукашенка запросити до себе “великого брата”. Але він і сам цього не дуже хоче”, – сказав Біляцький.

За його словами, Лукашенко “довго наступав на російські мозолі, але зараз ситуація змінилася”.

“І тепер він знову дуже часто розмовляє з Путіним, пропонуючи, що він готовий віддати за те, щоб залишитися при владі. Ну і звичайно, він виляє, як завжди, бреше, як завжди”, – зазначив Біляцький.