Близько 260 млн доларів будуть інвестовані в будівництво складів для розміщення американської бронетехніки на авіабазі в польському Повідзе.
Північноатлантичний альянс підтвердив плани з будівництва складського господарства на авіабазі в польському Повідзе для зберігання американського військового устаткування. Про це в суботу, 23 березня, повідомило агентство AFP з посиланням на представника НАТО.
Рішення прийнято в світлі посилення присутності альянсу на східному фланзі у відповідь на анексію Росією Українського Криму і ескалацію конфлікту на сході України.
Об'єкт вартістю в 260 млн доларів.
Як раніше передавала газета The Wall Street Journal, об'єкт, спорудження якого обійдеться в 260 млн доларів (близько 230 млн євро), буде розташовуватися приблизно в 200 кілометрах на захід від Варшави. Там передбачається розмістити американські бронетехніку, боєприпаси і озброєння. За словами генсека альянсу Йенса Столтенберга, будівельні роботи почнуться до кінця 2019 року і можуть зайняти близько двох років.
"Завчасне розміщення" військової техніки на стратегічному об'єкті в центрі Європи дозволить оперативно реагувати в кризовій ситуації, зазначає AFP. За словами Столтенберга, даний крок "зміцнить розширення американської присутності в Польщі".
"Форт Трамп"
В даний час Варшава домагається збільшення чисельності в країні американських військ. В ході візиту в США 18 вересня 2018 року президент Польщі Анджей Дуда заявив, що вважає за доцільне розмістити на території країни постійну військову базу США. Дуда зазначив, що в Варшаві вже придумали назву для неї – "Форт Трамп", і уряд країни вже тривалий час лобіює цю ідею в Вашингтоні.
В даний момент в Вашингтоні вивчають пропозицію Польщі про довготривалу військову присутність на її території. У документі, названому "Пропозиція про постійну присутність США в Польщі" і направленому в 2018 році офіційним представникам уряду США, конгресменам і американським аналітичним центрам, йдеться про повністю укомплектовану американської бронетанкову дивізію, за розміщенні якої Варшава готова заплатити до 2 млрд доларів (1 , 7 млрд євро).