Українські військові продовжують просування на лівий берег річки Оскіл і прямують у бік Лиману. Вже зовсім скоро вони можуть взяти в оточення російське угруповання там.  

Про це заявив радник Офісу президента Олексій Арестович в ефірі Фейгін Live.  
  
Він вважає, що деокупація Лиману Донецької області відкриє оперативний простір для українських військових до Сватового Луганської області. Тим часом українські захисники вже на шляху до тимчасово підконтрольного окупантами Лиману.  

“Такими темпами протягом короткого часу Лиман може влетіти в оточення або бути взятий. Далі відкривається оперативний простір до Сватового, а якщо нам вдасться розширити ці плацдарми, то буде горе північній частині Луганської області. Власне кажучи, бойові дії вже йдуть на території цієї області”, – розповів Арестович.  

Зазначимо, що відстань між Лиманом і Сватовим становить трохи більше 50 кілометрів.  

Подібну думку висловив і Іван Киричевський, експерт Defense Express. Проте він зазначив, що коли ЗСУ звільнять Лиман, наступною ціллю українських бійців стане Сєвєродонецьк – ймовірно, рашисти тікатимуть так, як це було на Харківщині. 

“Ситуація під Лиманом, слов’янський напрямок – звільнені два населені пункти. Коли Лиман буде звільнено, які перспективи відкриються перед ЗСУ? Де Лиман, там недалеко і Сєвєродонецьк”, – сказав він. 

За його словами, наразі росіяни намагаються стабілізувати ситуацію власної оборони за допомогою двох реферних точок – Лиману і Сватово. 

“Якщо на одній із цих точок вони дрогнуть, побіжать – а у Сватово є вже певні ознаки, та і в Лимані вже є істерики, що їм важко тримати оборону – то скоріше нас знову чекає повторення цікавої тенденції, коли рашисти тікають швидше, аніж ЗСУ встигають туди зайти. Швидше всього, ситуація тут вирішиться протягом 2-3 тижнів, а може і раніше”, – резюмував експерт. 

Якщо дивитися на загальну перспективу деокупації Луганщини, то річка Оскіл не широка, тому її форсувати досить просто, якщо лівий берег очищений від російських військ. 

“Справді, у деяких місцях є форсування. ЗСУ вийшли на певні плацдарми – переважно на північній течії в районі Куп’янська, а також у південній – у районі Лимана. Тобто ми маємо як мінімум два плацдарми”, – пояснив інший фахівець Світан. 

На його думку, ці території мають гарні перспективи, щоб далі з них продовжувати деокупацію півночі та північного заходу Луганської області та вийти на ту лінію оборони, яку росіяни збудували вздовж лінії “Валуйки – Сватове – Рубіжне”. 

ЗСУ можуть з двох сторін (це північ та південь Оскільського водосховища) спробувати взяти цю лінію оборони “у кліщі”. Є така можливість. Якщо буде достатньо сил із засобів в української армії – все можливо найближчим часом, 
– додав Світан. 

Оглядач підкреслив, що росіянам не допомагають природа та місце розташування сил. 

Є таке поняття, як “сила Коріоліса”, яка робить західний берег річки вищим за східний. І оскільки річка Оскіл та водосховище мають східний берег нижчий від західного, то утримувати його складно. Росіяни відходять на більш зручні системи оборони, не використовуючи річку. Тому бої будуть у районі другої основної лінії – поблизу Сватового, 
– розповів аналітик. 

За його словами, попри те, що окупанти залишають незручну заплавну східну сторону річки Оскіл, у них не вистачає резервів, щоб утримувати північний кордон Луганської області та рубіж “Валуйки – Сватове – Рубіжне”. 

“Тому туди перекинули ті частини, які вийшли з “Ізюмського плацдарму” – вони намагаються “закопатися” там. Там також є частини луганських “мобіків”, які встигли піти з півдня від Ізюма. Ця оборона безперспективна для росіян, тому що їм потрібно у 5 – 7 разів більше військ”, – вважає експерт. 

Фахівець зауважив, що російсько-українська війна не фронтальна, позаяк майже всі битви йдуть вздовж доріг. 

“Звільняють та беруть під контроль вузлові пункти. Одним із вузлів на півночі Луганської області є “Сватівський плацдарм”, у центрі якого міста Сватове та Старобільськ. Тобто для виконання завдання звільнення Луганської області українським військам достатньо взяти ці два населені пункти”, – переконаний оглядач.