Окупанти, знаючи про завдання, які українські сили реалізовують в ході контрнаступу, дуже добре укріпили оборону на Бердянському, Мелітопольському та Бахмутському напрямках.
Про це розповів офіцер ЗСУ Тарас Березовець. Він зазначив, що росіяни встигли це зробити, поки Україна чекала озброєння від союзників.
Це очікування військової допомоги від партнерів виявилось доволі тривалим, і за цей час противник встиг нарити цілі підземні міста, які надзвичайно важко знищувати.
“НАТО, яке готувало 9 українських штурмових бригад не було готове до такої стратегії Росії. Вони звикли діяти в абсолютно інших умовах. І тому натівська стратегія зараз не працює. А працює українська”, – підкреслив офіцер ЗСУ.
Головне завдання Головнокомандувача Валерія Залужного – зберегти життя нашого особового складу. І тому просування відбувається помірними темпами, виходячи з того, що ворог нарив понад 1000 кілометрів окопів. Нічого подібного світ не бачив з часів Першої світової війни.
“Сьогодні немає ділянки на фронті, де б не було гаряче”, – підкреслив Березовець.
Якщо ж припустити, що українським силам вдасться прорвати оборону ворога до жовтня і наблизитись до узбережжя Азовського моря, то до кінця року вони зможуть вийти до адміністративного кордону з тимчасового окупованим Кримом. У разі розгортання такого сценарію, ситуація на фронті може кардинально змінитись.
«Як тільки ми візьмемо під вогневий контроль територію Криму, логістика ворога зазнає колапсу. Вихід хоч до однієї точки узбережжя Азовського моря змінить усе. Це означатиме, що ця операція вважатиметься вдалою», – наголосив офіцер ЗСУ.
Противник це розуміє і буде чіплятися за кожний сантиметр нашої землі. І зараз, на думку Тараса Березовця, ворог покладає головні сподівання на те, що зможе “завалити тілами” своїх мобілізованих шлях ЗСУ до узбережжя Азовського моря та до Криму.
Наступ у будь-якому випадку, на його думку, триватиме щонайменше до жовтня. Під час зими ми ще не мали досвіду ефективно наступати. І якщо ми навчимося просуватись під час зимової компанії, це також може змінити хід війни.
Додамо, що на південному напрямку триває контрнаступ ЗСУ, складність ведення наступальних дій полягає у тому, що російські окупанти на тимчасово захоплених територіях облаштували багатоешелоновану систему інженерних загороджень.
Ця ворожа система складається з декількох смуг, кожна з яких має протяжність від 10 до 40 км й достатньо велику щільність.
Про це розповів командувач Сил підтримки Збройних сил України бригадний генерал Дмитро Герега.
“Смуги загороджень містять протитанкові мінні поля, невибухові загородження у вигляді протитанкових ровів, бетонні піраміди (так звані “зуби дракона”), протитанкові їжаки, дротові перешкоди”, – зазначив він.
Бригадний генерал додав, що окупанти підступно використовують міни, зокрема, так, щоб їх не можна було дістати.
“Для подолання таких загороджень необхідна значна кількість інженерно-саперних підрозділів, особовий склад яких має бути спроможний пророблювати проходи в мінно-вибухових загородженнях противника як вручну, так і за допомогою спеціальної інженерної техніки, наявність якої на таку кількість загороджень недостатня”, – підкреслив Герега.
Нагадаємо, за відомостями Генштабу ЗСУ, опублікованими вранці 5 серпня, наші захисники та захисниці продовжують рухатися вперед на Мелітопольському й Бердянському напрямках.