Військово-політичне керівництво України не виключає такого розвитку подій, що ЗСУ доведеться вийти з Бахмута. Проте таке рішення буде ухвалювати командування з огляду на обставини.
Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі національного телемарафону розповів, від чого залежатиме рішення, відводити українські війська з Бахмута чи ні.
Сергій Череватий пояснив, що будь-яке рішення щодо міста, де відбуваються бої, залежить від ситуації, доцільності цього рішення, а також від наших сил та засобів.
“Відхід з міста чи його оборона – це буде вирішуватися тільки з врахуванням доцільності й збереженням своїх сил і засобів. Можливі різні варіанти, але це тільки на розгляд командування, яке за понад рік війни показало, що завжди приймає вірні рішення”, – сказав Череватий.
Він наголосив, що навіть у випадку відходу з Бахмута, це дозволить завдати ворогу ще більшу шкоду і за потреби повернути ці позиції.
Сергій Череватий розповів, що українські військові мають безпечний шлях на випадок можливого відходу з Бахмута. Також наші захисники мають шляхи для постачання боєприпасів та евакуації поранених.
“У нас завжди була можливість доставляти туди все необхідне, навіть у найкритичніші дні, прокладати додаткові шляхи сполучення і забирати поранених. Така ситуація залишається і зараз”, – наголосив він.
Водночас в Головному управління розвідки переконані, що перекидання Росію сил на цю ділянку фронту засвідчує загалом провал її наступальних операцій.
Станом на неділю, 21 травня, частину Бахмута досі продовжують контролювати Збройні Сили. Власне, представник ГУР Андрій Юсов констатував, що місто місто-фортеця – тримається, та натякнув, що справи в окупантів не такі “добрі”, як вони про це заявляють.
Як зазначив Юсов, всі найкращі підготовлені резерви своєї армії Росія вже використала під час повномасштабного вторгнення. Зараз же окупанти перекидають резерви на Бахмутський напрямок та це засвідчує той факт, що їхня наступальна операція провалилась.
“Триває оборонна операція українських захисників, фортеця Бахмут тримається. Так, для України це вартує великих зусиль, героїчних зусиль наших оборонців, але факт того, що ворог змушений перекидати додаткові резерви, для того, щоб продовжувати операцію по Бахмуту, свідчить в цілому про провали їхніх наступальних дій”, – сказав спікер.
Він також додав, що зараз в Україні воює “вже не той склад армії ворога, який був на початку вторгнення”. Власне, представники окупантів публічно говорять про те, що їм доводиться відступати.
Зі слів представника ГУР зрозуміло, що фактично Росія змушена зменшувати свій особовий потенціал для наступу на інших ділянках. І все одно це не гарантує для противника хоч якийсь “успіх” у Бахмуті.
«І це так само один зі здобутків українських оборонців. Ми бачимо абсолютно провальну для російських окупантів кампанію по Бахмуту»,– заявив Юсов.
В свою чергу командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що оборона контрольованої українськими військовими частини Бахмута не втрачає своєї актуальності.
“Ми продовжуємо просуватись по флангах у передмісті Бахмута і фактично наближаємося до взяття міста у тактичне оточення. Завдяки цьому ми зможемо контролювати всі висотні будівлі, зайняті ворогом, і поступово їх знищувати. Це позбавляє ворога контролю за підступами до міста і дає нам певні тактичні переваги. Під час роботи з командирами ми детально розібрали наші дії і порядок знищення ворога. Тому, продовжуємо оборону. Ситуація складна, але під контролем”, – підкреслив генерал-полковник.