Окупанти до річниці повномасштабного вторгнення спробують повністю захопити Донецьку і Луганську області. Під удар може потрапити ще один регіон
Про це розповів колишній очільник Служби зовнішньої розвідки України, генерал армії України Микола Маломуж в інтерв’ю
Російська влада хоче добитися хоч якихось успіхів у повномасштабній війні проти України до річниці вторгнення 24 лютого. Тому окупанти спробують до цієї дати повністю захопити Донецьку і Луганську області. Також можливий наступ на запорізькому напрямку.
У РФ хочуть в цей день прозвітувати, нібито вони виконали завдання так званої “спецоперації”.
“Це передбачає лише тактичні успіхи, тому що стратегічних успіхів у росіян немає. Вони зараз готують нові ударні групи, щоб заявити про те, що до 24 лютого вони виконали завдання “спецоперації”. Але все це буде відбуватися не 24 лютого – Росія спробує все це зробити заздалегідь, щоб 24-го вже прозвітувати про виконані завдання і показати результат. На це й будуть націлені всі сили”, – зазначає генерал Маломуж.
Тому РФ відправляє на фронт під Соледар, Бахмут, Сватове, Кремінну та на запорізький напрямок не тільки “вагнерівців”, але й десантні війська, тобто ті сили, які ще лишаються боєздатними.
“Це останній шанс для Росії провести якусь операцію і, можливо, десь просунутися на декілька кілометрів чи захопити якийсь населений пункт”, – каже генерал.
Але поки що українська армія “перемелює” російських загарбників. В окупантів щодня втрати становлять 700-900 осіб вбитими. І коли захисникам України вдасться знищити боєздатні частини, підтягнуті з Росії, шансів на успіхи на фронті в окупантів уже не буде.
“Тож до 24 лютого Росія намагатиметься досягти певних успіхів на Донеччині, Луганщині та Запоріжжі, і для цього вона кидатиме в бій усе, що може кинути. Це буде етап потужних бойових дій, коли нам треба протриматися. А тоді почнуться наші великі контрнаступи”, – зазначає генерал.
Подібними прогнозами діляться і військові експерти. За їхніми розрахунками, контрнаступальні операції ЗСУ можуть розпочатися вже з весни. Водночас, вони зазначають, що та фаза війни, яка є зараз – цілком природня, адже українським воїнам потрібно створити усі умови, зокрема накопичити запаси озброєння, аби провести успішний наступ.
Як зазначає експерт Олександр Коваленко, коли всі умови буде створено, ми зможемо спостерігати активну фазу – екшон. І до неї з урахуванням різних факторів, як правило, минає кілька місяців, з моменту попереднього прориву. Нинішнє становище повною мірою відповідає цій фазі – підготовці.
У будь-якому випадку, саме Генштабу ЗСУ краще знати, на якому напрямку і коли саме переходити від фази створення умов до активної фази. Але є один дуже цікавий момент у межах наших реалій.
“Справа в тому, що ще минулого року я говорив про те, що як мінімум на одному плацдармі до кінця 2022 року може відбутися суттєве просування ЗСУ. Але, здавалося б, за умов, що досить сформувалися, воно не відбулося. Так, можна зробити поблажку на фактор відсутності тривалих сильних морозів. У тій місцевості він і справді відіграє роль. Але… переглядаючи останні пакети військової допомоги наших міжнародних партнерів, знаєте, що бачу? Ні, я бачу не просто списки техніки, озброєнь, боєприпасів та іншого. А я бачу повноцінну штатну комплектацію штурмової батальйон-тактичної групи. І не однієї”, – підкреслив Коваленко.