Український контрнаступ вийшов на вирішальний етап. Однак, треба розуміти, що перший етап зайняв півтора місяці, і наступного потрібно не менше часу.
Про це в ефірі одного з телеканалів розповів військовий експерт Євген Дикий.
За словами експерта, цей вирішальний етап триватиме не один день, і навіть не один тиждень, тобто там точаться саме дуже запеклі бої.
“Російські окупанти намагаються відбивати втрачені позиції, десь їм навіть це вдається. Але ось біля Старомайорського не вдалося, в районі Клещеївки частково вдалося, але після цього їх знову ж таки вибили. Тобто треба розуміти, що ця карта Deep State, яку ми так любимо і дивимося, вона іноді змінюється кілька разів на добу, ті самі позиції переходять з рук в руки. І як ви розумієте, щоразу вони переходять дуже непросто, а з великими зусиллями”, – каже Євген Дикий.
За його словами, фактично на півдні ми у дуже рішучому наступі, але це не означає, що опір росіян уже зламано. Як наголошує експерт, там скоріше навпаки – росіяни кинули на свій опір максимум сил. І ось як довго вони на цьому максимумі протримаються, побачимо.
Дикий також відзначив Головне досягнення української армії з початку крайнього контрнаступу – практично повне обвалення найважчої першої лінії оборони супротивника.
За словами експерта, не треба звертати увагу на російську пропаганду та корисливих людей Захожу, які кажуть, що український контрнаступ просувається повільно. Найголовніше те, що Збройні сили України за ці два місяці контрнаступу повністю прорвали першу лінію оборони росіян, причому найскладнішу.
“Гойдають проти нас, кажуть, мовляв 60 днів, а скільки всього пройдено. І, чесно кажучи, тут і наші спікери трохи безглузді виступають, коли кажуть, що 241 квадратний кілометр звільнено. Тут справа не в квадратних кілометрах, їх справді небагато. А ось те, що з трьох ліній оборони за ці два місяці одну, причому найважчу, повністю вже розібрали, ось її все вже немає. І тепер працюємо на другий – ось це реальне досягнення за ці 60 днів. І ось це досягнення дуже дорогого варте, на цьому треба акцентувати саме”, – каже Євген Дикий.
Водночас, напередодні видання The New York Times зазначило й те, що росіяни перенапружені, відчувають проблеми з логістикою, постачанням, персоналом та озброєнням і стає помітним, як вони починають відступати.
Видання зазначає, що українське військове командування змінило тактику, зосередившись на виснаженні російських військ артилерією та ракетами великої дальності замість того, щоб штурмувати мінні поля під вогнем. На півдні країни відбувається нарощування військ, а друга хвиля сил, навчених Заходом, починає переважно невеликі атаки, щоб пробити російські лінії оборони.
Але перші результати нової тактики були неоднозначними. Попри те, що українські війська відвоювали кілька сіл, вони ще не досягли масштабних досягнень, які характеризували їхні успіхи у Херсоні та на Харківщині минулої осені.
“Сам контрнаступ не провалився, але він затягнеться на кілька місяців до осені”, – сказав старший науковий співробітник Фонду Карнегі за міжнародний мир Майкл Кофман, який нещодавно побував на передовій.
Американські офіційні особи стурбовані тим, що повернення України до своєї старої тактики може призвести до того, що вона буде витрачати дорогоцінні постачання боєприпасів, що може зіграти на руку пану Путіну та поставити Україну в невигідне становище у війні на виснаження.
Деякі аналітики сумніваються, чи ця друга хвиля, яка базується на атаках менших підрозділів, створить достатню бойову силу та імпульс, щоб дозволити українським військам прорвати російську оборону. Однак ці сумніви, найімовірніше, так ними й залишаться. Просування ЗСУ триває і закінчиться тоді, коли під контроль України повернуться усі законні території.