Очільник Бюро національної безпеки Польщі Павел Солох заявив, що наступні два місяці в Україні можуть стати вирішальними.  Про це він розповів в інтерв’ю Polsat News. 

Усі чекають наступу, тому що наступ міг би створити підстави для якихось переговорів – чи про мир, чи хоча б про припинення вогню. Нічого подібного поки що не відбувається. Все вказує на те, що наступні два місяці можуть стати вирішальними, – зазначив він. 

За словами Солоха, “принципові рішення” можуть ухвалити десь до жовтня. 

Росія послідовно не відмовляється від завоювання всієї України, навіть якщо на це підуть роки. Це чимось нагадує ситуацію у 18 сторіччі, коли царська Росія завоювала спочатку Україну, а потім – Кримське ханство. На це знадобились роки. Я думаю, що це позиція російської еліти, – пояснив очільник Бюро нацбезпеки Польщі. 

Також, додав Солох, псевдореферендуми на окупованих українських територіях несуть загрозу, оскільки тоді РФ розглядатиме наступ на ці території як напад на Росію. Це підвищить загрозу застосування проти України зброї масового ураження, в тому числі ядерної.  
 
Про те, що протягом найближчих днів, тижнів максимум, щось на фронті точно відбудеться переломний момент зокрема вважає і голова правління Центру стратегічних досліджень Павло Жовніренко. 
 
На його думку,обстановка, що склала на фронтах, робить можливим наступ як з одного, так і з іншого боку.  

Як і прогнозувалося вже не один раз, це може бути на півдні – Херсонська та Запорізька області. Мета росіян – до 11 вересня, дати так званого “референдуму”, як мінімум – утримати захоплені території, як максимум – захопити повністю Херсонщину та Запоріжчину.  
 
Проте найімовірніше окупантам не впоратись з цим завданням. 
 
“Але думаю, що з програмою максимум окупанти не впораються. Так що плани коригуються. І тепер агресор, схоже, вирішив обмежитися межами так званої Таврійської губернії (часів Російської Імперії), яка розташовувалась на частині нинішніх Херсонської та Запорізької областей”, – пояснює експерт для видання “Коментарі”.
 
Не виключено, на його думку, також інтенсивний обстріл територій на півночі, спроба настання звідти, щоб відволікти наші сили з півдня.  
 
“На півдні росіяни організували нові батальйонно-тактичні угруповання (БТГ). Здається, два з половиною десятки. і гуманітарна складова – це наша земля, ми не будемо при спробі звільнення тих чи інших міст бити з усіх стволів, як це роблять росіяни під час захоплення українських міст, ми не використовуємо тактику випаленої землі, ми бережемо і наших цивільних, і наших військових. На відміну від росіян. Тобто, наші армії використовують різні принципи”, – підкреслює Павло Жовніренко.  
 
Він наголошує, що перший етап, перша маркерна точки – 11 вересня. І прогнозує, що протягом найближчих днів, тижнів максимум, щось на фронті точно відбудеться.   Чи ми підемо вперед, чи росіяни. Наразі ймовірність 50 на 50, вважає експерт.  
 
“Якщо говорити про Донбас, там триває і продовжиться наступ окупантів із тактикою випаленої землі. Ідуть масовані бомбардування, а потім уже на фактично знищені позиції, залишені ЗСУ, входять сили противника, – розповідає Павло Жовніренко. 
 
Якщо розглядати варіант перемовин – наразі він, на думку експерта неможливий. 
 
“Щодо переговорів, то зараз їх з РФ бути не може – ні про перемир’я, ні про мир. Перемога чи смерть – інших варіантів Україна не має”, – підсумував він. 
 
Нагадаємо, що подібну думку нещодавно висловив радник голови ОП України Михайло Подоляк. Він зазначив, що наразі немає переговорів України та Росії про війну та мир, оскільки неможливо знайти точку консенсусу. Подоляк вважає, що якби переговори відбулися сьогодні, то апетити Росії зросли б, і через деякий час війна продовжилася б.