Російська Федерація має негайно та безумовно вивести свої війська з усієї території України в рамках її міжнародно визнаних кордонів.
Про це заявив міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес у своєму виступі на спеціальній сесії Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку під час розгляду резолюції “Принципи, що лежать в основі всеосяжного, справедливого та міцного миру в Україні”.
“Іспанія вимагає негайного, повного та безумовного виведення російських військ з території України, як це містилося у наказі Міжнародного суду ООН від 16 березня”, – заявив він.
Іспанський міністр наголосив, що російська агресія проти України є не лише “несправедливістю для України та Європи, а й – глобальною загрозою”: “Вона є фронтальною атакою на принципи міжнародного права – суверенної рівності держав, відмови від застосування сили чи погрози силою, територіальної цілісності та політичної незалежності, зобов’язань вирішувати міжнародні суперечки мирними засобами”.
“Ця агресія не має виправдання, тому що це – незаконна війна у порушення Статуту ООН. І якщо дозволити цьому прецеденту відбутися, то завтра ми всі житимемо у світі, у якому буде більше небезпеки та більше насильства”, – сказав Альбарес.
Він підкреслив, що Іспанія продовжуватиме стояти пліч-о-пліч з українським народом та підтримувати його.
“Ми в черговий раз висловлюємо наше найрішучіше засудження триваючого порушення росією міжнародного права. Іспанія підтверджує своє бажання та потребу у досягнення всеохоплюючого, справедливого та стійкого миру з повною повагою міжнародного права та суверенітету і територіальної цілісності України у рамках її міжнародно визнаних кордонів”, – заявив глава іспанського МЗС.
Водночас Білорусь, яка підтримує агресивну війну РФ проти України, внесла низку поправок до проекту резолюції Генасамблеї ООН, присвяченої роковинам початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Зокрема, у Мінську хочуть виключити з документа вимогу про негайне виведення російських військ з усієї території України.
Також державі, яка де-факто є союзником Росії у війні проти України, не подобаються слова про агресію РФ проти української держави. Натомість білоруські дипломати наполягають на формулюванні “військові дії на території України” та вимагають припинити підтримку нашої країни західними партнерами. Про це повідомляє білоруська редакція Радіо Свобода.
За даними видання, Білорусь внесла поправки до проекту резолюції Генеральної асамблеї ООН “Принципи досягнення всеосяжного, справедливого та міцного миру в Україні”, присвяченої роковинам початку повномасштабної війни Росії проти українського народу. Два документи із цими поправками білоруські дипломати зареєстрували в електронній бібліотеці ООН.
Насамперед, офіційному Мінську вкрай не подобаються згадки у документі про те, що йдеться про агресію проти суверенної незалежної держави та згадки Росії як винуватця цієї агресії.
“Білорусь пропонує виключити з преамбули слова “через рік після початку повномасштабного вторгнення в Україну”. Формулювання “…агресії Російської Федерації проти України, у тому числі ударів по об’єктах критичної інфраструктури на всій території України, що тривають,” пропонується спростити до фрази “…військові дії на території України”, – пише видання.
Режим самопроголошеного президента Білорусі Лукашенка також виступає проти вимог міжнародної спільноти до агресора негайно вивести війська РФ з усієї території України, включно з Кримом. На думку білоруських дипломатів, у резолютивній частині документа не повинно бути вимог, щоб “Російська Федерація негайно, повністю і беззастережно вивела всі свої збройні сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів”.
Натомість Мінськ пропонує включити до резолюції засудження заяв, які були зроблені “деякими керівниками Нормандської контактної групи щодо справжніх намірів, якими вони керувалися при розробці Комплексу заходів щодо виконання Мінських угод, намірів, які не відповідають цілям мирного врегулювання конфлікту в окремих районах Донецької та Луганської областей. України”.
Проте цілком очевидно, що більшість країн навряд чи підтримають таку позицію Білорусі, звідки неодноразово летіли ракети на мирне населення України.