Російські окупанти стали частіше використовувати іранські дрони. Ці БПЛА можуть відлітати від ворожої бази максимум на 2,5 тисячі кілометрів.
Таким чином, росіяни можуть бити безпілотниками тільки по південному регіону, сказала глава Об’єднаного координаційного прес-центру сил оборони півдня Наталія Гуменюк в телеефірі.
За її словами, росіяни можуть використовувати дрони тільки на тій території, куди вони можуть діставати.
“Тактико-технічні характеристики дають можливість дронам віддалення від бази приблизно на 2.5 тис км. Це означає, що під загрозою тільки південні регіони України, по яких вони можуть направлятися з тимчасово окупованої території”, – зазначила Гуменюк.
За її словами, зброя досить нова, наші фахівці вивчають її характеристики і при попаданні в ціль, і тоді, коли дрони збиваються нашими військовими.
Іранські дрони-камікадзе, які масово почали використовувати росіяни, не здатні переламати хід війни.
Про це військовий експерт, полковник Петро Черник заявив в ефірі інформаційного телемарафону.
“Це зброя, яка може завдавати і, на жаль, завдає нам деяких уражень. Але, на мій погляд, вона жодним чином не переламає хід цієї війни. Не маю ані найменшого сумніву, що за тиждень-другий наші сили ППО відпрацюють якісні алгоритми, як їх перехоплювати. Єдиний болісний момент, що на них доведеться витрачати і так доволі невеликий боєзапас наших ракет, які призначені для збиття великих цілей, а тепер будуть вимушені перенацілюватися на ці малі цілі”, – сказав він.
При цьому Черник висловив думку, що російські війська мають обмежену кількість іранських безпілотників.
“Думаю, що декілька сотень одиниць у них може бути. Не думаю, що мова йде про тисячі”, – сказав він.
Варто уточнити, що президент Росії Володимир Путін під час поїздки в Тегеран домовився з главою Ірану Ібрагімом Раїсі про постачання іранських дронів в обмін на виведення частини військ РФ з Сирії і передачу військових баз іранцям.
Іран, по суті, вступив у війну проти України на боці РФ, розповів директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос в ефірі телемарафону.
“…Росіяни виводять частину своїх військ з Сирії, передають військові бази іранцям і, відповідно, замість цього як би іранці… обіцяли поставити ці ось дрони, оскільки дійсно у росіян з дронами проблеми…”, – сказав експерт.
Також раніше зазначалось, російський президент Володимир Путін почав би ядерну війну, якби міг вижити у своїх особистих бункерах.
Глава РФ витравив у собі всі людські якості, поділився думкою колишній депутат Держдуми, опозиціонер Геннадій Гудков.
“Я глибоко переконаний та впевнений, я, звичайно, можу помилятися, як будь – яка людина, але я особисто переконаний і впевнений, що якби Путін міг би почати ядерну війну, але йому його б особисті бункери дозволяли б йому вижити, він би почав…”, – вважає політик.
Російська влада вже не раз погрожувала застосувати свою ядерну зброю, щоб домогтися цілей щодо України.
Володимир Путін 21 вересня знову вдався до ядерних погроз – говорив, що РФ використає всі наявні засоби, якщо нібито з’явиться “загроза її територіальній цілісності”.
Водночас, український лідер Володимир Зеленський вважає, що ядерні погрози з боку лідера Росії не є блефом, а що це “перші кроки подібного шантажу”.
А от на думку віце-президента Єврокомісії, високого представника Євросоюзу з питань зовнішньої політики і безпеки Жозепа Борреля, ЄС має серйозно поставитися до ядерних погроз Путіна.