23 червня у рамках візиту президент Грузії зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським.
Заплановані зустрічі відбудуться на вищому рівні віч-на-віч та у розширеному складі: з прем’єром України Денисом Шмигалем і головою Верховної Ради України Дмитром Разумковим.
Завтрашній візит до Києва президента Грузії Саломе Зурабішвілі поставить, нарешті, крапку в затяжній та не потрібній ані українцям, ані грузинам дитячій «войнушці» офіційного Києва та Тбілісі, заявив у своєму Facebook директор Інституту соціально-політичного проєктування “Діалог” Андрій Миселюк.
Це апофеоз не просто відлиги, а нового прагматичного та конструктивного підходу обох сторін.
І розуміння життєвої необхідності співробітництва двох природних союзників у протидії російській агресії.
У минулому, нарешті, залишились смутні та сумні часи. Коли замість повної синергії зусиль у вирішення над-завдання №1 забезпечити безпеку обох країн від агресії РФ купу сил було витрачено на мішуру. Обома сторонами.
Тут були взаємні претензії навколо посад екс-президента Грузії Саакашвілі в Україні й за Порошенка, й за Зеленського, образи, війна заяв та демаршів, зменшення активності співробітництва у різних сферах…
Розпочався процес відбудови зруйнованих стосунків двох країн приблизно два місяці тому, у квітні.
Його початок позначило повернення до Києва після майже року відсутності посла Грузії в Україні Теймураза Шарашенідзе.
Зараз вже мало хто пам’ятає, як у травні минулого року в дуже напруженій ситуації у відносинах наших країн його відкликали до Тбілісі для консультацій. Причина демаршу – призначення Михеїла Саакашвілі головою виконавчого комітету Національної ради реформ.
Невдовзі після повернення Теймураза Шарашенідзе поновилися й контакти між країнами на різних рівнях.
Починаючи від телефонних переговорів президентів наших країн.
Інтенсифікувались співробітництво України і Грузії й у критично важливій безпековій сфері (тут воно, на щастя, не припинялось під час дипломатичних «війнушок» політиків України і Грузії між собою).
Значення завтрашнього візиту грузинського президента до Києва та її особистих переговорів із Володимиром Зеленським в тому, що саме від Зеленського залежить – яким чином, наскільки швидко і глибоко буде розвиватися співробітництво України й Грузії. Якщо він визначить цю сферу першочерговим пріоритетом – значить, всі складові державного механізму відразу будуть злагоджено виконувати завдання поглиблення тісного ефективного співробітництва двох країн.
Треба констатувати, що всі передумови для такого прориву у відносинах із Грузією офіційним Києвом наразі створено.
І, не зважаючи на те, що «рішення розбрату» про призначення Саакашвілі головою виконавчого комітету Національної ради реформ свого часу було особисто ухвалено Зеленським, український президент, схоже, виконав роботу над власними помилками. І зараз зближення по ключових напрямках із Грузією – це теж його особисто рішення. Що треба вітати.
Тим більш, що це зближення стосується фундаменту співробітництва наших країн – сфери безпеки й оборони.
А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.