Нардеп від БПП Оксана Білозір спільно з групою депутатів зареєстрували у Верховній Раді проект закону №10153 про внесення змін до деяких законів щодо посилення державної підтримки українців за кордоном. Текст документа опублікований на сайті парламенту.
Згідно з пояснювальною запискою, нардепи хочуть врегулювати зовнішню трудову міграцію. З метою надання трудовим мігрантам і членам їхніх сімей соцпослуг і держпідтримки пропонується створити Фонд добробуту українських мігрантів.
У законопроекті зазначено, що гасторбайтери будуть зобов’язані платити членські внески у Фонд під час працевлаштування на роботу за кордоном. Автори документа запевняють, що гроші трудових мігрантів будуть направлені на різні соціальні послуги, зокрема на кредитування заробітчан та їхніх родин при необхідності отримання житла, освіти або для відкриття власного бізнесу.
Також членські внески підуть на компенсацію у разі втрати роботи за кордоном або на квиток мігрантові додому, якщо виникнуть форс-мажорні ситуації.
Окрім того, законопроектом пропонується створити Єдину інформаційно-аналітичну систему центрального органу виконавчої влади і ввести Картку трудового мігранта, яку видаватимуть гастарбайтерам для посвідчення їхнього легального статусу. Нелегальними будуть вважатися ті мігранти, які не сплачують внески до Фонду.
Варто зазначити, що У владних колах періодично з’являються розмови про те, що усі доходи українських заробітчан потрібно оподатковувати, мовляв – це принесе нашій державі неабиякі кошти та відновить соціальну справедливість. Адже тут, за словами влади, живуть цілі родини українських заробітчан, які мають доходи, проте не платять податків.
Зовсім нещодавно у соціальних мережах також набуло резонансу повідомлення про те, що заробітчан змушують при в’їзді в Україну заповнювати декларації, щоб згодом оподатковувати їхні доходи.
Чи справді дійде до оподаткування заробітчан?
Адже ідея оподатковувати гроші заробітчан – абсурдна та соціально несправедлива. Заробітчанство в Україні – це не акт доброї волі чи чиясь забаганка. У більшості випадків – це вимушений крок, щоб вижити і дати можливість вижити своїм родичам. Адже в Україні люди або взагалі не можуть знайти собі роботу (а таке часто трапляється у селах та районних центрах), або низький рівень заробітних плат не дозволяє утримувати родини. Ці фактори й змушують українців масово виїжджати закордон.