Лідер гурту Океан Ельзи Святослав Вакарчук привідкрив завісу свого політичного майбутнього.
"Якщо ви хочете почути щось конкретне – трошки потерпіть", – заявив Вакарчук під час виступу на конференції YES.
Водночас Вакарчук заявив, що не готовий миритися з ситуацією, коли політики продовжують красти.
"Я часто чую від політиків слова про те, що музиканти повинні співати, а політикою повинні займатися політики. 27 років ці політики займаються політикою. І що ми бачимо? Що роблять політики? Крадуть. Перекладаючи на нормальну мову, їхній лозунг мав би бути таким: нехай музиканти співають, а ми будемо продовжувати красти", – зазначив співак.
Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон
"Ви готові миритися з такою ситуацією? Я не готовий. Що мені в такій ситуації залишається робити?", – сказав Вакарчук.
Також, співак заявив, що готовий до того, що в разі походу в політику все його минуле стане предметом публічного розгляду.
"Це найлегша частина із того, що тобі треба зробити, якщо ти хочеш бути політиком, хоч мені це слово не подобається. Якщо ти не готовий до цього, то не варто навіть приходити і сідати в це крісло", – сказав Вакарчук.
"Я – готовий", – додав він.
Вакарчук також висловив переконання, що "ті люди, яким довіряє суспільно, мають взяти владу в свої руки".
Крім того, за словами Вакарчука, люди, які за ним стоять, мають відвагу й силу.
"Я вірю, що лідери – це важлива річ. Люди – це велика цінність. Але важливо, хто стоїть за цими людьми. Люди, які стоять за мною мають відвагу, силу, яку не зупинити. І повірте, ми не зупинимося", – заявив він.
Варто зазначити, що Святослав Вакарчук справляє враження кандидата у президенти України. Таку реакцію у колишнього американського посадовця, екс-посла США у Росії Майкла Макфола викликав виступ українського співака у ході міжнародної дискусії.
Напередодні американське видання The New York Times оприлюднило статтю про Вакарчука.
“Пристрасть та тексти Вакарчука вплинули не лише на юрбу, яка тремтіла і стрибала із захватом та підспівуванням, але і на результат революції. Серед тих, хто зібрався на його концерті на Майдані Незалежності в грудні 2013 року, були десятки тисяч шанувальників, що залишили конкуруючий, проурядовий захід, щоб відвідати його виступ. Ця подія, як багато хто казав у той час, суттєво перемістила симпатії вулиці до опозиції”, – відзначає, серед іншого, матеріал.
У ході YES-2018 Вакарчук виступив із промовою, у ході якої заявив, що шляху до ЄС та НАТО для України має передувати “шлях верховенства права” та ін.
Промова співака привернула увагу оглядачів, серед яких і колишній посол США у Росії Майкл Макфол, який в останній час привертає найбільше уваги як активний критик адміністрації Дональда Трампа та Кремля.
“Прекрасний виступ Вакарчука. Як на мене, він звучав як кандидат у президенти. Пощастило Україні з багатьма дуже сильними кандидатами у президенти”, – твітнув про Вакарчука екс-дипломат.
На виступ Вакрачука звернули увагу й інші оглядачі-міжнародники.
Так, на думку, Леоніда Рагозіна, можлива участь Вакарчука у президентських виборах здається “ковтком свіжого повітря”. Однак він би хотів отримати відповіді на ключові питання, які і дозволять оцінити його якість:
“За що він, власне, виступає? Чи здібний він лідер? Чи усвідомлює він, що вигравши вибори, може стрімко перетвориться на людину, яку всі ненавидять?”, – твітує Рагозін.