Сумнівно, що зустріч між Петром Порошенком та Володимиром Зеленським породить якусь співпрацю між обома політиками або дасть підтримку БПП новообраному президентові. Хоча, все ж можуть бути певні елементи взаємодії, зокрема, у питанні очільника МЗС.
Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK висловив політолог Володимир Фесенко.
Він наголосив: ситуація щодо розпуску парламенту може залежати від майбутньої зустрічі Володимира Зеленського та Голови ВР Андрія Парубія. Адже саме там визначається дата інавгурації нового президента, а подальша доля парламенту залежить від готовності депутатів до співпраці.
«Наразі про розпуск парламенту не йдеться – є ідея, яка обговорюється. Наскільки розумію, в команді Зеленського не всі підтримують цю думку. Є ті, хто ставиться до такого з застереженням», – зазначив експерт.
Він підкреслив: президент не може розпустити Верховну Раду просто так – для цього мають бути відповідні підстави. Наразі жодна із них не є наявною. Тому тема розпуску парламенту є «трішки фантазійною».
«Зараз немає жодної із підстав для розпуску – є позов до суду, тема відсутності коаліції. Однак це обговорюють вже понад два роки і наразі ніхто Раду не розпускав. До того ж, навіть якщо буде визнано, що коаліції немає, згідно з Конституції, президент може розпустити ВР лише після того, якщо протягом одного місяця нова коаліція не створиться», – підкреслив Фесенко.
Тоді розпуск парламенту відбувається лише після проведення консультацій із головою ВР та керівниками депутатських фракцій.
Політолог зазначив: про розпуск парламенту найперше почали говорити не в команді Зеленського, а в деяких ЗМІ, а потім розмови підхопили якраз ті, хто побоюється дострокового припинення повноважень.
«На мій погляд, тема розпуску ВР, як і обмежень повноважень президента – страшилки, які використовують обидві сторони ще до того, як Зеленський офіційно став президентом. Затягування з датою інавгурації якраз і підігріває чутки та підозри щодо можливого розпуску парламенту», – вважає експерт.
Окрім того, він прокоментував і можливу зустрічі Петра Порошенка та Володимира Зеленського. Політолог переконаний: сумнівно, що це приведе до своєрідної коаліції чи підтримки новообраного президента з боку БПП.
«Я в таке не вірю. Це ненаукова фантастика. Президент уже заявив, що вони йдуть в жорстку опозицію. До того ж після того, що відбувалось у виборчій кампанії, я мало вірю у таку співпрацю», – зазначив Фесенко.
Хоча, на його думку, все ж можуть бути певні елементи взаємодії. Зокрема, щоб на певний час залишився нинішній міністр закордонних справ.
«Я чув про таку ідею, хоча, на мій погляд, це негативно впливатиме на імідж політичної сили Зеленського. Якщо обіцяли оновлювати владу, це потрібно робити. Однак, все ж елементи взаємодії можуть бути і це правильно. Зустріч із президентом є необхідною. Це нормальна процедура передачі влади», – підкреслив Володимир Фесенко.