Декларації керівництва облпрокуратури і місцевих прокуратур Дніпропетровщини викликають просто здивування, передає Корупція.Інфо.
Головний прокурор області Віктор Матвійчук у 2015 році засвітив всього лише одну зарплату.
Заступник облпрокурора Юрій Трегубов, який рік не отримуючи офіційно заробітну плату, примудряється жити на «інші доходи» або майже на мільйон гривень, отриманих у вигляді подарунків або призів.
Його колега Олег Халін зміг в 2015-м придбати квартиру, площею 51,7 кв.м., а дохід його дружини з позаторішніх 23-х тис. Гривень виріс відразу до 1,5 млн гривень.
Керівник Дніпродзержинської місцевої прокуратури Михайло Захаров в минулому році виграв аж 190 тис. Гривень.
Віктор Матвійчук
Майже вся кар'єра нинішнього прокурора Дніпропетровщини Віктора Матвійчука була пов'язана з Херсонською областю. Починаючи з низів обласної прокуратури регіону, за 20 років він дослужився до заступника головного законника Херсонщини. Після зміни влади в 2014-му Матвійчук був призначений першим заступником начальника УСБУ в Херсонській області, але пробув на цьому місці лічені дні через обурення місцевих активістів, які відразу ж оголосили його кандидатом на люстрацію.
З Херсонською областю пов'язані і найтемніші факти з його біографії. Наприклад, справа, пов'язана з знищення зрошувальної системи в Новотроїцькому районі Херсонської області в 2004 році, в кришуванні якого і звинувачували нашого героя. Разом зі своїм тодішнім шефом Андрієм Кузьменко вони доклали всіх зусиль, щоб передане до облпрокуратури справу, збитки державі від якого був оцінений в 18 млн гривень, було «спущено на гальмах».
Не забув свої «здібності» Матвійчук і в Дніпрі на посаді головного законника регіону, яку отримав в квітні 2015 го. Лише через кілька місяців роботи він разом зі своїм заступником і, за сумісництвом, племінником екс-глави ГПУ Віктора Шокіна Олегом Халін і іншими правоохоронцями взявся кришувати нелегальний гральний бізнес в регіоні, встановивши навіть прейскурант на збір данини з власників ігрових закладів.
Очевидно, такі «ліві підробітки» дають можливість непогано себе почувати і призвичаїтися до всіх атрибутів красивого життя. Єдине, не всі вони вказані в його фінансовій декларації.
Згідно з оприлюдненими Матвійчуком даними, в 2015-му він заробив трохи більше 369 тис. Гривень. З них заробітна плата склала 321,5 тис. Гривень. Усе інше, майже 48 тис. Гривень – інші доходи.
Ці ж «інші доходи» були основним джерелом фінансів прокурора в попередньому, 2014-му році. 191,5 тис. Гривень невідомого походження врятували всю сім'ю. Адже дружина прокурора в 2014-му заробила всього трохи більше 18 тис. Гривень. У 2015-му її дохід істотно збільшився і склав понад 78 тис. Гривень. Крім того, розмір вкладів подружжя Матвійчука в статутний фонд підприємства становить майже 70 тис. Гривень.
У власності Матвійчука половина апартаментів, площею майже в 300 квадратів. Ще одну квартиру 53,7 кв.м. прокурор орендує.
У подружжя прокурора майна – повний набір – аж чотири ділянки 500, 1000, 1200 і 10 000 кв.м., квартира, площею 155,1 кв.м. Ще є гараж і інше нерухоме майно загальною площею 178,4 кв.м.
Облпрокурору нічого боятися, якщо раптом залишиться без роботи – на «чорний день» у нього припасено без малого 70 тис. Гривень. У власності Матвійчука автомобіль Volkswagen Touareg 2010 р.в. У службовий час в його розпорядженні Audi A8 2008 р.в.
Не дивлячись на «чорну мітку» у вигляді підписаного облпрокурором листи до президента Петру Порошенко проти призначення Генпрокурором Юрія Луценка, Матвійчуку все ж вдалося зберегти своє крісло. А ось доля його заступників після візиту нового глави ГПУ – поки не визначена.
Перший заступник прокурора Дніпропетровської області Юрій Трегубов нинішню посаду отримав у лютому цього року. Свою кар'єру він почав в 1995 році стажистом в Дніпропетровській облпрокуратурі. Потім займав посади в структурних підрозділах обласного відомства. Дослужившись до заступника головного законника області, пішов в політику – був обраний народним депутатом від партії «Батьківщина».
Кар'єра новоспеченого нардепа склалася, не в останню чергу, завдяки кревного спорідненості з Ольгою Трегубової, помічницею Юлії Тимошенко.
У минулому 2015-му він задекларував майже мільйон гривень доходу у вигляді … подарунків, виграшів або призів. І як так може пощастити ?!
Офіційно не отримуючи заробітну плату, протягом усього 2014 року Трегубов примудрився прожити на 140 тис. Гривень «інших доходів». Яка природа цих прибутків – загадка.
Цікава картина і з доходами його дружини. У 2015-му вона заробила в сукупності 1,5 млн гривень. З них заробітна плата всього 29 тис. Гривень, решта – такі популярні серед прокурорських кіл «інші доходи».
У його власності дві квартири 155 кв.м. і 200,2 кв.м., а також три гаража 21 кв.м., 12,2 кв.м. і 12,2 кв.м. Три люксових авто BMW Х6 2008 р.в., BMW 735 1992 р.в. і Range Rover 2013 р.в. у нього все лише в користуванні.
Олег Халін
Заступник облпрокурора Олег Халін – фігура в прокурорських колах воістину легендарна. Де б він не працював – скрізь його ім'я фігурувало в різних корупційних скандалах.
У 2007-му, будучи прокурором Довгинцівського району Кривого Рогу, він створив цілу злочинну групу, до якої було залучено його помічники, співробітники ДСБЕЗ Криворізького МУ МВС і працівники ВБЕЗ Криворізького регіону. Вони займалися вимаганням великих сум у будівельних компаній за те, що прокуратура «не помітить» невідповідність даних в будівельних ліцензіях.
У 2010-му на посаді прокурора Павлограда, крім вже добре відпрацьованих схем з будівельними ліцензіями, він взяв під свій «дах» кавказький криміналітет.
У 2012-му, в період роботи прокурором Енергодара, він обслуговував інтереси угруповання відомого кримінального авторитета Євгена Анісімова.
Скрізь від відповідальності його рятували родинні зв'язки. Ходили чутки, що Олег Халін є племінникам Віктора Шокіна. Але достовірного підтвердження цьому не знайшлося. Однак батько Халіна довгий час займав високі посади в ГПУ, що теж дуже сприяло кар'єрі сина.
Заступником прокурора Дніпропетровської області Олег Халін став з грудня 2015 року. До слова, це вже другий його візит на цю посаду. У квітні того ж 2015 го він уже призначався заступником головного законника області, але через пару місяців був несподівано звільнений. На цьому місці Халін теж не розгубився – разом з шефом і співробітниками правоохоронних органів вони організували збір данини з нелегальних гральних закладів в області.
На жаль, не всі реальні доходи прокурора відображаються в його деклараціях. Так, в минулому році, відповідно до фінансової відомості, Халін жив на одну зарплату в розмірі 182 тис. Гривень. Так само і в попередньому, 2014-му. Його зарплата і весь річний дохід становив близько 146 тис. Гривень.
Бізнес дружини в 2105 року дав їй майже 1,5 млн гривень. Серед джерел її доходів ще 3,5 тис. Гривень відсотків від вкладу, розмір якого перевищує 27 тис. Гривень, і 5 тис. Гривень страхових виплат. За останній рік справи пані Халіна явно пішли в гору, адже ще в 2014-му її сумарний дохід становив усього близько 23 тис. Гривень.
У власності Халіна дві квартири 69,9 кв.м. і 51,7 кв.м., остання з яких була придбана тільки в 2015 році. Ще одна квартира на 74,3 кв.м – у власності його дружини.
Автомобіля, згідно з декларацією, у Халіна немає, але він не гребує Toyota Land Cruiser 200 2012 р.в., записаної на його дружину.
Юрій Черкашин
На перший погляд відрізняється скромністю декларація заступника прокурора Дніпропетровської області Юрія Черкашина. Свою посаду він отримав в квітні минулого року. До цього працював у прокуратурі Херсонської області. Стрибком у своїй кар'єрі Черкашин теж зобов'язаний тим же «прокурорсько-родинним» зв'язків. Виявляється, він хрещеник свого безпосереднього шефа Матвійчука. Разом вони «керували» в Херсонській області, разом працюють і тут.
За 2015 рік Черкашин задекларував трохи більше 276 тис. Гривень доходу. Велика частина з них – заробітна плата – близько 274 тис. Гривень, а 2,5 тис. – Інших доходів. У порівнянні з 2014-м, його зарплата збільшилася майже вдвічі. Тоді його річний дохід становив 149,5 тис. Гривень.
А ось заробітки дружини трохи зменшилися. У 2014-му вона задекларувала близько 81 тис. Гривень, в 2015-му – 68,5 тис. Гривень.
У власності Черкашина тільки одна квартира, площею 52 кв.м. Ще одну, площею 60 кв.м. він орендує. Їздить прокурор на Chevrolet Lacetti 2005 р.в.
Андей Бачіще
Ще один заступник прокурора Дніпропетровської області Андей Бачіще був призначений на свою посаду в січні 2015 року. До цього він працював старшим прокурором в одному з відділів ГПУ.
За минулий рік Андрій Бачіще заробив понад 282 тис. Гривень. Це трохи більше, ніж в попередньому, 2014-му. Тоді його заробітна плата і весь річний дохід становив 202,5 тис. Гривень.
Дружина прокурора привнесла в сімейну скарбницю 112 тис. Гривень. У 2014-му її дохід становив 99 тис. Гривень.
У власності прокурора квартира площею 52 кв.м. Ще двома квартирами, площею 105 і 49 кв.м. володіють члени його сім'ї. Крім того, є у Андрія Бачіще і земельну ділянку 125 кв.м. Автомобіль Hyundai Santa Fe 2008 року в. записаний на дружину прокурора, хоча ще в попередньому, 2014-му, був «на балансі» самого прокурора. На службі у нього Audi A6 2006 р.в. з держномером АЕ 7705 АК.