Якби з Донбасу пішли російські війська, то Об'єднані сили змогли б повністю повернути його під свій контроль в найкоротші терміни.

Більш того, такий варіант деокупації вивчається українськими захисниками, зазначив командувач ООС Сергій Наєв в інтерв'ю ВВС.

"Що стосується термінів, то операція зі звільнення тимчасово окупованих територій повинна бути дуже і дуже швидкоплинною", — підкреслив він.

Однак поки ситуація ускладнюється тим, що російська присутність в зоні бойових дій має повноцінний характер і не обмежується поставками боєприпасів або пального.

"За нашими даними, росіянами комплектуються керівні посади "республіканських органів держуправління", "органи військового управління" оперативного і тактичного рівня, командні посади окремих підрозділів. І хоча є тенденція до зменшення присутності кадрових російських військових, основу керівного командного складу від батальйону до "армійського корпусу" займають російські кадрові офіцери і генерали", — розповів Наєв.

Командувач ООС додав, що окупанти розглядають "відрядження" на схід України як обов'язковий етап просування по службі.

Також, підкреслює він, кадрові російські офіцери є військовими радниками, інструкторами, командирами підрозділів бойового і оперативного забезпечення. Їх кількість на Донбасі оцінюється більш ніж у 2 тис. осіб.

Він зазначив, що органи військового управління оперативного та тактичного рівня, а також командні посади в окремих підрозділах терористичних організацій Донбасу вкомплектовано, переважно, кадровими офіцерами РФ, окрім того, за його даними, росіяни є військовими радниками та інструкторами.

"Хоча є тенденція до зменшення присутності на Донбасі, кадрових російських військових, основу керівного командного складу від батальйону до армійського корпусу займають російські кадрові офіцери і генерали. Вони розглядають "відрядження" на схід України як обов'язковий етап просування по службі", – сказав Наєв.

За його словами, відомі плани посилення угруповання "ЛДНР" завдяки російським військовослужбовцям, окремі групи з Росії можуть заходити в окуповані райони України й отримувати документи членів батальйонів та бригад 1-го і 2-го терористичних армійських корпусів.

"Окрім того, російські кадрові військові та співробітники ФСБ, що перебувають на тимчасово окупованих територіях, видають себе за різних посадових осіб окупаційної влади – немовби вони насправді з Донеччини і Луганщини. Розвідка чітко відстежує, хто і під якою легендою працює", – додав командувач ООС.