На основі одностайного рішення 27 країн-членів Європейського Союзу я надіслав листа міністру закордонних справ (Росії – ред.) Сергію Лаврову у відповідь на його письмовий запит від 28 січня до кожної з них. Він містить відповідь на проблеми, порушені міністром Лавровим, та підтверджує пропозицію ЄС і країн-членів продовжувати діалог з Росією щодо шляхів зміцнення безпеки для всіх, – ідеться у заяві.
Боррель нагадав, що ЄС має спільну зовнішню та безпекову політику, і спільною метою країн-членів є об’єднані дії з усіх питань, що становлять ключові загальні інтереси.
Це включає також скоординовану відповідь на листи, які стосуються таких питань. Приймати рішення щодо таких справ – це компетенція країн-членів ЄС. Тільки ті, хто зацікавлені розділити нас, можуть піддавати сумніву таке рішення, – наголосив Високий представник Єврооюзу.
Як повідомлялося, під час нещодавнього візиту до Вашингтона Боррель заявив, що Росія отримає єдину відповідь Євросоюзу на листи з пропозиціями «гарантій безпеки», які МЗС РФ направив усім 27 членам. Тож Москві не варто очікувати на відповіді від кожної з країн.
Раніше він зауважив, що концентрація 140 тисяч солдатів із важким озброєнням на кордоні України є великою загрозою, оскільки важко припускати, що ці війська вийшли на кордон «щоб попити чаю». Такі дії Росії, за словами Борреля, створюють великі ризики для миру й безпеки, яких Євросоюз намагається уникнути, і докладає для цього всіх зусиль.
Міністр (закордонних справ РФ – ред.) Лавров надіслав листа до всіх країн-членів Європейського Союзу із запитом взяти до уваги занепокоєння Росії у сфері безпеки. Я координую відповідь на цей лист, і я наполягаю, що все ще є простір для дипломатичного вирішення цієї кризи. З одного боку, ми маємо попереджати про небезпеку ситуації, а з іншого – працювати з метою її вирішення, – додав Боррель.