На лівобережжі Херсонщині окупанти сидять на валізах й чекають, коли зможуть втекти. Бойового духу в окупантів вже немає. 
 
Про це в етері одного з українських телеканалів розповів Депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань. 

“ЗСУ постійно накривають вогнем угруповання ворога. Окупанти намагаються підвозити боєприпаси та ховати техніку на промисловій базі у Каховці. Скадовський район окупанти вважають безпечним для себе регіоном, але туди постійно прилітає. Де б вони не ховалися та не намагалися створювати військові резерви на лівобережній частині Херсонщини, їм це не вдається. Бойового духу в окупантів вже немає. Вони сидять на валізах та чекають, коли зможуть тікати від наших Збройних Сил, – наголосив Хлань. 

За словами депутата Херсонської обласної ради, терористи почали мінувати лівобережну частину Херсонщини. 

“Окупанти закопують вибухівку та бочки з невідомою речовиною у Новій Каховці та Каховці. Вони повторюють той самий сценарій, який відбувався на правому березі. Окупанти провели тотальне пограбування у Новій Каховці й Каховці. Останній тиждень терористи вивозили все обладнання та спецтехніку з Каховського магістрального каналу насосної станції”, – додав Хлань. 
 
Водночас, як повідомила на брифінгу керівник Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк, на південному напрямку України російські війська змінили свою тактику, переходячи до повітряних ударів по населенню.  

“Ворог змінив свою тактику, відкоригував її, у зв’язку з тим, що йому все складніше займати наземні позиції – там, де ми вибили їх з території на лівому березі Дніпра. Вони усвідомлюють, що їм не заховатися й за місцевим населенням. Тому намагаються це компенсувати повітряними атаками”, – сказала Гуменюк. 

За її словами, йдеться про ворожу авіацію, яка використовує керовані бомби, що окупанти й роблять наразі практично щодобово. Також російські військові використовують дрони-розвідникі типу Mavic, але до них кріплять розривні гранати типу ВОГ (боєприпаси для гранатометів). Гуменюк додала, що цю тактику ворог обрав для атак на скупчення людей і ударів по автомобілях. 

Вона зауважила, що все це – приклади класичного тероризму, оскільки ці атаки не спрямовані на жодний військовий об’єкт. 

“Також буквально три останні доби ворог активізував атаки безпілотними ударними дронами. Вони намагаються вдарити по території Херсонської області, зокрема, і по Снігурівській громаді, що спостерігалось на Великдень. Таким чином, окупанти намагаються нагадати населенню України, що мають “довгі руки” і можуть досягати не тільки прифронтових територій”, – розповіла Гуменюк. 

Вона уточнила, що деокупована Снігурівка є однією із найбільш замінованих територій – саме вона вирізнялась з-поміж інших громад величезною кількістю залишених ворогом “вибухових сюрпризів”. 

Гуменюк наголосила, що це теж – частина тактики окупантів, адже вони знають, де залишили вибухові пристрої і навмисно завдають ударів по цій місцевості. 

“Під час ударів відбувається ще більша детонація вибухових предметів”, – пояснила керівник Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня. 

В загальному ситуація на Херсонщині, а саме в частині області, що перебуває під контролем ворога, продовжує погіршуватись. Російські військовослужбовці посилюють терор проти місцевого населення. 

“Їхня поведінка погіршується. Вони продовжують тероризувати у жорсткій формі місцеве населення. На лівому березі місцеві страждають навіть більше, ніж від обстрілів. Примушують людей працювати на себе, виконувати різну брудну роботу, які самі вони виконувати не хочуть, наприклад збирати рештки своїх поплічників”, – розповів начальник пресслужби тактичної групи “Грім”, капітан-лейтенант Дмитро Плетенчук. 

Плетенчук наголосив, що для жителів лівобережжя Херсонщини проблемою стало саме виживання. Немає ні грошей, ні потрібних товарів. 

“Люди лишилися відрізані від міста, в них банально нема на що жити. Крім того, окупанти прирівняли рубль до гривні, намагаються примусово паспортизувати місцевих, виселяють з помешкань. Є гуманітарні проблеми – тут практично нічого не завозять”, – зазначив він.