Стала відомою нова пропозиція Патрушева Україні та НАТО.
Як повідомляє заслужений економіст України Олександр Кірш, «цікаве» почнеться відразу після рокіровок у Кремлі.
«Рупор Патрушева, збрехавши за звичкою, що він рупор не Патрушева, а тих кремлівських еліт, які намагаються йому протистояти, повідомив від імені Патрушева (який зараз у Росії все і вирішує) нові орієнтири Україні та Заходу. У пропонованому мирному плані, мир має бути встановлений на базі фактичного розмежування сил на момент переговорів, але навіть із можливим територіальним обміном: Росія звільняє південь, тобто захоплену частину Запорізької та Херсонської областей, натомість забираючи повністю Донбас (і залишаючи за собою Крим)», — пише Олександр Кірш.
Він наголошує, що якщо Україна і Захід на це не погодяться, почнеться гібридна атака — не від імені Росії — на країни Балтії, а також на ті країни Європи, які найсуттєвіше допомагають Україні, щоб їм стало не до неї.
«Гібридна атака включатиме, зокрема, масовий тероризм п’ятих колон, блокування доріг, кібератаки (включно зі знищенням банківських систем), а також потік мігрантів. Це остаточно зупинить допомогу НАТО Україні, після чого з нею можна буде домовлятися на вищевказаних засадах, причому можливість територіального обміну є відносно новим елементом. Адресат пропозиції — не Україна. Адресат — явно Європа. І якщо раніше збиралися чекати виборів в Америці, то тепер їх чекати не будуть і почнуть усе одразу після того, як відбудуться «вибори» (і можливі владні рокіровки) в Росії», — вважає економіст.
Варто зауважити і те, що генеральний секретар НАТО Столтенберг побоюється можливого поширення російської агресії на інші країни у разі перемоги Путіна в Україні. Він вважає, що оборонну промисловість необхідно швидко нарощувати.
«НАТО не шукає війни з Росією. Але ми маємо підготуватися до конфронтації, яка може тривати десятиліття», – визнав він.
Столтенберг ще раз закликав союзників якнайшвидше розширювати свою військову промисловість.
«Якщо Путін переможе в Україні, немає жодної гарантії, що російська агресія не пошириться на інші країни. Найкращий захист зараз – це підтримка України та інвестиції у військовий потенціал НАТО. Стримування працює тільки в тому випадку, якщо воно викликає довіру», – сказав він.
За словами генсека, необхідно швидше відновлювати та розширювати промислову базу, щоб НАТО могло збільшити постачання в Україну та поповнити власні запаси. Це означає перехід від повільного виробництва у мирний час до швидкого виробництва, як того вимагає конфлікт. Тому він закликав до збільшення кількості та прискорення замовлень для європейських оборонних компаній.
Генсек НАТО попередив, що президент Росії Володимир Путін готує економіку своєї країни до тривалої війни. З огляду на цей факт Альянс має робити більше для своєї безпеки.
Нагадаємо, що північноатлантичний альянс розглядає можливість взяти на себе координацію щодо постачання зброї Україні для захисту від російських агресорів.
Це буде повною зміною курсу, оскільки раніше НАТО не втручалось у питання постачання зброї, залишаючи це на розсуд окремих країн-членів.
Щоб убезпечити себе від можливих змін у політиці США керівництво НАТО прагне інтегрувати формат «Рамштайн» до структур альянсу.
План такої інтеграції склали радник президента Сполучених Штатів з національної безпеки Джейк Салліван та генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг.
До того ж, у НАТО заявили, що США можуть припинити постачання зброї до України, якщо на виборах переможе Дональд Трамп.