На Бахмутському напрямку українські захисники продовжують виконувати бойові завдання, аби прогнати росіян із міста. Водночас росіяни не припиняють атакувати: використовують авіацію та артилерію.
Про це в ефірі телемарафону заявив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий. За його словами, наші захисники завдають ворогу значних втрат.
За останню добу на Бахмутському напрямку було три бойових зіткнення.
Ворог не припиняє бойове ураження наших позицій. За цю добу різними видами ствольної та реактивної артилерії він завдав 373 удари, здійснив 6 авіанальотів, – сказав Череватий.
ЗСУ також відповіли ворогу вогневим ураженням, внаслідок чого було ліквідовано 155 окупантів, 116 поранено.
Крім цього, українські захисники знищили 2 гармати Д-30, бойову машину піхоти, станцію радіоелектронної боротьби, 3 авто та 6 польових складів із боєприпасами.
У Бахмут заходять нові підрозділи
На заміну вагнерівцям у місто заходять підрозділи Повітряно-десантних військ Росії і мотострілецькі підрозділи.
У Бахмуті відбуваються ротаційні заходи через насамперед великі втрати злочинного угруповання Вагнера. Вони змушені це робити. Заходять підрозділи Повітряно-десантних військ окупанта і мотострілецькі підрозділи. Ми знаємо їхні найменування, знаємо їхніх командирів і бойовий потенціал,
– сказав речник.
За словами Череватого, всі зазначені підрозділи були доукомплектовані мобілізованими солдатами.
Тривалий час ПВК “Вагнера” на чолі з Євгєнієм Пригожиним брали Бахмут чи не щотижня, а зараз почали з нього виходити. Однак тема із вагнерівцями і їхніми “досягненнями” – це лише піар для Пригожина.
Насправді цей підрозділ не є масштабним, це лише організоване злочинне угрупування, яке чомусь отримало армійську зброю. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник запасу ЗСУ Роман Світан.
За словами Світана на Бахмутському напрямку на початку травня залишалася близько тисячі вагнерівців, мовиться про 10 штурмових груп близько по 100 осіб. А після 9 травня Пригожин почав виводити малими тактичними групами залишки свого угрупування.
Цей підрозділ загалом складав менше бригади. Натомість в української сторони там десятки бригад, а в російської – сотні.
Вони за рік пройшли близько 30 кілометрів. За рік до канадського кордону можна було збігати і повернутися назад. Вони топталися біля Бахмута, поки зрештою його не зруйнувала російська авіація, тільки через це українське військо його залишило, зараз утримує тільки “Літак”, – прокоментував Світан.
Вагнерівців виводять
За словами військового аналітика, зараз Пригожин намагається розосередити своїх найманців на території Азовського узбережжя. Їхнє подальше повернення в зону гарячих бойових дій буде залежати від оперативної ситуації на фронті. Зараз необхідності в цих частинах немає.
Це штурмові групи, які, наприклад, можуть туалет штурмувати. Максимум, що вони штурмували в цьому житті – це Бахмут, районний центр з населенням 70 тисяч осіб, 42 квадратних кілометри. За 2 дні 42 кілометрів Бєлгородської області “звільнив” Російський добровольчий корпус, – додав Світан.
Хто зараз замінює “Вагнера”
На переконання полковника в запасі, українські захисники ротацією окупантів на Бахмутському напрямку надто ефективно скористатися не зможуть, адже вона проводиться ще з 10 травня і малими тактичними групами.
Переважно туди заходять бійці 1 армійського корпусу, сформованого на території тимчасово окупованого Донецька.
Зараз немає сенсу заходити в місто, адже воно не має такої важливості як укріпрайон, як це було взимку. Ми зараз можемо рухатися полями, оточувати Бахмут, витискаючи росіян з висоти над Бахмутом, а потім туди підтягнемо артилерію, яка буде постійно знищувати росіян в місті, як на полігоні, – зауважив Світан.
Подальші дії будуть залежати від концепції генерала Валерія Залужного.