Ввечері 23 березня 2023 року з’явилася інформація, де стверджувалося, що російські війська нібито вийшли з Нової Каховки. Проте потім у Генштабі ЗСУ спростували цю новину.
Відповідну інформацію у щоденному огляді бойових дій на 24 Каналі прокоментував полковник запасу ЗСУ та військовий експерт Роман Світан.
Військовий експерт повідомив, що Нова Каховка – це хороший плацдарм для руху на Крим. Адже там трохи більше, ніж 70 кілометрів від неї до Армянська. Росіяни це й самі чудово розуміють.
При наявності певних сил та можливостей на правому березі в районі Нової Каховки – нам вистачить потужності, щоб виконати цей рух,– зазначив Роман Світан.
Він пояснив, що наш вихід на Нову Каховку реальний, адже сама дамба практично доходить до лівого берега Дніпра. Там залишиться ще трохи більше, ніж 100 метрів до гідроелектростанції, й технічно можна виконати вихід на лівий берег.
Роман Світан повідомив, чому росіяни застосовують дрони вночі. Щоб оперативна мобільна група могла з кулемета чи із систем ПЗРК збити “Шахід” – його потрібно побачити. Саме тому й намагаються росіяни іншими обхідними шляхами виходити туди, де немає для них складних ділянок.
Він пригадав, що вночі на Кривий Ріг йшли “Шахіди” й також відбувалася атака 10 винищувачами Су-35, що скинули авіабомби на Сумську область. Проте близько до нашого кордону вони не підлітали, аби не потрапити в режим системи ППО, – відпрацювали вздовж кордону, намагаючись завдати бойової поразки.
“До цього були ще Х-59 по Одеській області, але ми їх збили. Так що можна сказати, що вночі була авіаційна атака”, – підсумував Світан.
Полковник ЗСУ зазначив, що операція по оточенню й взяттю Бахмута провалилася й росіяни це чудово розуміють. Тепер треба на когось повісити цю невдачу, адже за пів року під Бахмутом загинули десятки тисяч російських військовослужбовців. А це великий негатив.
Один з варіантів зняття цього негативу – відправити когось якомога далі у відставку й навісити “всіх собак”. Це таке інформаційне закриття,– розповів Світан.
“Пригожин, скоріш за все, погодиться. Проте йому не треба буде забирати ЧВК “Вагнер” – він його там кине. Будь-яка приватна компанія – це людина, яка має валізу грошей, а далі він вже набирає під це фінансування інших рекрутів”, – пояснив військовий експерт.
На його думку, скоріш за все, буде перекинутий Пригожин. Він сяде у літак, полетить в Уагадугу й набере нових рекрутів. Тоді далі почне працювати по Африці, де в нього є певні договори та зобовʼязання. А ЧВК залишиться під Бахмутом назавжди.
Протягом минулої доби російська федерація завдала 50 авіаційних та 11 ракетних ударів, здійснила 75 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та цивільній інфраструктурі населених пунктів, загинули мирні люди. Повідомляється у зведенні Генштабу.
Високою залишається ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України, адже російські окупанти і надалі використовують тактику терору.
Противник зосереджує основні зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Мар’їнському та Шахтарському напрямках. Наші захисники відбили на них 59 атак противника.
Протягом минулої доби противник здійснив обстріли в районах населених пунктів Городище Чернігівської області; Харківка, Студенок, Іскрисківщина, Ворожба, Білопілля, Річки і Миропілля Сумської області, а також Басове, Ветеринарне, Козача Лопань, Гоптівка, Красне, Огірцеве, Вовчанськ, Бударки, Амбарне і Тополі на Харківщині.
Російські окупанти продовжують чинити тиск на місцеве населення на тимчасово захоплених територіях. Нещодавно, 22 березня, військовослужбовці федеральної служби національної гвардії російської федерації провели рейд населеним пунктом Чаплинка Херсонської області. Під час перевірки особливій увазі підлягали особисті документи громадян, транспортні засоби та мобільні телефони.
В Енергодарі Запорізької області російські окупанти організовують дітям старших класів «екскурсії» до Волгодонська, на Ростовську АЕС.
Українська авіація за минулу добу завдала 17 ударів по районах зосередження окупантів.
В той же час наші захисники збили ворожий гелікоптер Мі-24 та 6 безпілотних літальних апаратів противника різних типів.
Підрозділи ракетних військ і артилерії, в свою чергу, уразили 2 пункти управління, 4 райони зосередження противника, два зенітно-ракетних комплекси, склад боєприпасів, артилерійський підрозділ на вогневій позиції та 2 станції радіоелектронної боротьби.