Європейський комісар з питань внутрішньої торгівлі та послуг Тьєррі Бретон має намір обійняти посаду президента Єврокомісії, повідомляє Politico. Зараз посаду займає Урсула фон дер Ляєн, але її повноваження спливають у 2024 році.
Зазначається, що Бретон має наразі значну владу. Фактично він затверджує всі важливі рішення Євросоюзу.
Мова йдеться про закупівлі вакцин проти Covid-19, а тепер і артилерійських снарядів для України. Також саме він наглядає за ринком цифрових послуг у ЄС.
Уже восени заступниця президента Європейської комісії Маргрете Вестагер, котра займається питаннями конкуренції, може покинути свій пост. Разом із Бретоном вони виписували багатомільярдні штрафи американським цифровим корпораціям.
Видання уточнює, що бути могутнім у Європейській комісії недостатньо для того, щоб обійняти посаду її голови. Тому йому буде необхідно заручитися підтримкою всіх лідерів у Європі, а також отримати схвалення Європарламенту.
Зазначимо, що Тьєррі Бретон – французький бізнесмен, колишній професор Harvard Business School і колишній міністр фінансів Франції. Обіймав посади віцепрезидента і голови правління компанії Group Honneywell Bull, а також президента і голови правління компаній Thomson-RCA (1997-2002) і France Telecom (2002-2005).
З 2005 по 2007 роки обіймав посаду міністра економіки, фінансів і промисловості Франції в урядах прем’єр-міністрів Жана-П’єра Раффарена, Домініка де Вільпена за часів президентства Жака Ширака.
На сьогоднішній день, він є почесним президентом компаній Thomson і France Telecom, а з 2008 року – президентом і головою правління Atos, однієї з провідних міжнародних ІТ-компаній (74 000 співробітників у 48 країнах).
Тим часом в ЄС продовжують працювати над тим, аби РФ понесла максимальне покарання за те, що почала війну. Так ось депутатка Європарламенту Віола фон Крамон сказала, що Єврокомісія працює над юридичним рішенням щодо механізму переводу заморожених активів Центробанку Росії та інших статків підсанкційних російських бізнесменів у відшкодування.
Про це Віола фон Крамон сказала на брифінгу
“Мені прикро це говорити, але заморозити й конфіскувати гроші Центрального банку, а також всі індивідуальні активи різних російських бізнесменів — це одне. Але перевести ці кошти й активи у механізм відшкодування, у механізм санкцій і репарацій — це не так просто. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, комісія, її команда, працюють над юридичним рішенням вже досить довго. Це не так просто знайти щось, що дійсно є настільки доказовим, щоб це могло бути доведено в суді. Тому це дуже тривалий процес”, — сказала фон Крамон.
За її словами, Урсула фон дер Ляєн заявляла, що вона очікує повернення 300 мільярдів євро цих заморожених активів не тільки від Центрального банку, але, може, і від російських бізнесів, від фізичних осіб, які зараз перебувають під санкціями. В той час фон Крамон додала, що деякі європарламентарі і юридичні радники радять бути обережними у цих питаннях.
“Дехто з нас і деякі юридичні радники кажуть, що маємо бути дуже обережними. Я думаю, що буде краще підготувати наших платників податків і наших людей у ЄС до того, що вони можуть заплатити більше, ніж ми отримаємо з цього фонду, тому що це дуже делікатне юридичне питання, і чи зможемо ми дійсно отримати 300 мільярдів російських грошей, я не впевнена. Це не та цифра, на яку ми можемо реально розраховувати” — пояснила євродепутатка.
Щодо того як європейські інституції стежать за виконанням власних санкцій застосованих проти РФ і їхнім ободом, Віола фон Крамон зауважила, що це залежить від окремих країн-членів ЄС.
“Це залежить від окремих країн-членів. І тут, мушу визнати, моя рідна країна, Німеччина, не є гарним прикладом для наслідування. У нас є багато компаній, які обходять санкції, співпрацюючи з такими державами, як Казахстан, Грузія, Вірменія, Туреччина, Курдистан і так далі. Я думаю, що зараз всі про це знають”, — сказала вона.
Євродепутатка зазначила, що будуть запроваджені заходи контролю, але поки що дуже складно накласти санкції за ці порушення.