Заступниця Міністра юстиції Наталія Бернацька не повідомила, що у неї є конфлікт інтересів, коли вона голосувала за призначення в Державному бюро розслідувань.
Чиновниця входить до зовнішньої Конкурсної комісії Державного бюро розслідувань. Вона двічі голосувала за призначення в ДБР Євгена Шевцова.
Проте, як вдалося з’ясувати, підприємство дружини Шевцова, де той працював комерційним директором, платило юрфірмі Руслана Бернацького, чоловіка представниці Конкурсної комісії, за юридичний аудит.
Варто зазначити, що Закон «Про запобігання корупції» прямо забороняє членам конкурсних комісій голосувати за кандидатів в умовах конфлікту інтересів – тобто персонального зацікавлення у прийнятті того чи іншого рішення.
Проте цей конфлікт повністю проігнорували, коли 18 липня Зовнішня Конкурсна комісія, до якої входить Бернацька, одноголосно обрала Євгена Шевцова керівником 1-го управління досудових розслідувань.
Цікаво, що Шевцова розглядали і на посаду керівника управління оперативних розробок. Тоді за нього проголосувала лише Бернацька, яка була відсутньою на обох співбесідах кандидата.
Зараз Шевцов є начальником одного з відділів Національної поліції. А у 2016-2017 роках він працював комерційним директором підприємства «Фінансова компанія «Леогеймінг Пей».
Компанія належить дружині Євгена Шевцова – Альоні Шевцовій. А з осені «Леогеймінг Пей» разом із особисто подружжям Шевцових фігурують у кримінальному провадженні щодо відмивання коштів і виведення їх в Росію.
На початку року компанія замовила юридичний аудит у фірми Integrites, власником і старшим партнером у якій є Руслан Бернацький.
Варто зазначити, що Альона Шевцова у соцмережі Facebook дружить і з Наталією Бернацькою, і з Русланом Бернацьким. Але Бернацькі запевняють, що вони взагалі не знали, що компанія Шевцових є клієнтом фірми Integrites.
Втім, Закон «Про запобігання корупції» в питанні конфлікту інтересів виписаний таким чином, що Наталія Бернацька мала би повідомити голову Комісії ДБР або НАЗК «не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів».
У НАЗК уточнюють, що Бернацька за роз’ясненнями до них не зверталася.