Ексгенпрокурор України Руслан Рябошапка казав, що підозра п’ятому президенту України Петрові Порошенку не мала під собою підстав. Колишній заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе в інтерв’ю головній редакторці видання “ГОРДОН” Олесі Бацман заявив, що “ця заява буде обов’язково на столі” у судді Європейського суду із прав людини.
Заявами про те, що підозру проти п’ятого президента України Петра Порошенка виписали неякісно, колишній генпрокурор Руслан Рябошапка допоміг Порошенку, вважає колишній заступник генпрокурора України Давид Сакварелідзе. Про це він сказав в ефірі програми “БАЦМАН” головної редакторки інтернет-видання “ГОРДОН” Олесі Бацман.
Рябошапка в інтерв’ю Бацман в березні заявляв, що не підписав підозру стосовно Порошенка тому, що вона не мала під собою підстав.
За словами Сакварелідзе, посадити у в’язницю колишнього президента складно.
“Особливо того, хто має якусь довіру і вплив на Заході. Засудити можна за чітко зафіксований корупційний злочин – у такому випадку західні партнери намагаються не втручатися. Західним партнерам теж треба показати, що тут реальне злодійство, а не порушення якихось чиновницьких процедур, яких навіть я не розумію, не кажучи про депутата Європарламенту”, – сказав він.
Колишній заступник генпрокурора назвав Рябошапку порядною людиною.
“Але він не виявився сильним менеджером, управлінцем… Що означає “Венедіктова написала”? Венедіктова, скажімо так, була підпорядкована генеральному прокурору. Якщо справа неякісна, тоді ти налагодь процес, який дасть якісну кримінальну справу, результативну й перспективну. У мене таке відчуття, що він не поспішав, пішов у процес: ось ми зараз реорганізуємо прокуратуру, запустимо конкурс… А часу ж не було. Він не поспішав і не був достатньо розлюченим… Факт у тому, що цією заявою він дуже допоміг Порошенку. Ця заява буде обов’язково на столі у судді ЄСПЛ. Я не знаю, які плани в Руслана, але він був недостатньо розлюченим і агресивним у напрямі реально швидких результатів. Він заглибився у процес, у якому й захлинувся. А його соратники, напевно, не розуміли, чому він цього не робить? Вони думали, що після призначення генерального прокурора все легко робиться”, – заявив Сакварелідзе.
Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський планував призначити Давіда Сакварелідзе керівником ДБР. І навіть озвучив відповідну ініціативу своїй команді, пише журналіст Юрій Ботусов.
За даним журналіста, таку заяву сприйняли вже як доконаний факт, і Сакварелідзе навіть почав отримувати привітання з призначенням. Однак після озвучення ідеї, поки що ситуація так і не зрушилася.
“З самим Сакварелідзе з Офісу Президента ніхто навіть не розмовляв. Тож слова залишаються словами”, – підсумував Юрій Бутусов.