Канцлер Німеччини Олаф Шольц і президент Польщі Анджей Дуда наступного понеділка прибудуть до Парижа для переговорів з президентом Франції Еммануелем Макроном.
Про це повідомляє Politico з посиланням на французьких посадовців.
Також очікується, що зустріч за вечерею буде присвячена прагненню України до вступу в НАТО і гарантіям безпеки з боку союзників напередодні саміту Північно-атлантичного альянсу в липні.
Зокрема, минулого тижня Макрон закликав надати Україні “сильні, конкретні і відчутні” гарантії безпеки і заявив, що Україні слід запропонувати “шлях до членства в НАТО”.
Однак Шольц був більш обережним за свого колегу, заявивши минулого четверга, що основна увага має зосереджуватись не на членстві в альянсі, а на тому, “як ми, як громадяни, можемо підтримати Україну”.
Також Польща неодноразово закликала надати Україні сильніші гарантії безпеки. У вівторок Дуда зустрівся з кількома лідерами країн-членів НАТО у Східній Європі, щоб обговорити війну в Україні та її прохання про вступ до альянсу.
Хоча існує широке розуміння того, що Україна не зможе вступити до Альянсу, поки вона перебуває у стані війни з Росією, члени НАТО розділилися в думках щодо того, як вони повинні реагувати на нинішнє прагнення України до членства в НАТО.
Однак, на думку одного з французьких дипломатів, члени НАТО повинні надіслати Росії потужний сигнал тоді, коли Україна розпочне контрнаступ.
“Якщо ми не знайдемо рішення, яке задовольнить усіх, існує ризик того, що ми не досягнемо… єдиної заяви, а це, очевидно, було б найбільшим подарунком, який ми могли б зробити Росії”, – сказав дипломат, який не був уповноважений говорити публічно.
Очікується, що лідери також обговорять інші теми, такі як європейський суверенітет і оборона.
Як повідомлялося раніше, Україна просить у Заходу обов’язкові гарантії безпеки для забезпечення довгострокового виживання, однак союзники поки не готові дати їй це.
Звертаємо увагу, що Україна найближчим часом отримає допомогу від НАТО в рамках Євроатлантичного координаційного центру реагування на природні лиха та катастрофи.
Про це йшлося під час термінового засідання Комісії Україна – НАТО, скликаного за ініціативи української сторони. У ньому взяв участь міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
“Україна подала запит до Євроатлантичного координаційного центру реагування на природні лиха та катастрофи, в якому окреслила конкретні потреби української сторони. Я вдячний НАТО та окремим союзникам за їхню швидку готовність допомогти Україні задля подолання наслідків теракту Росії на Каховській ГЕС”, – сказав міністр.
Кулеба зазначив, що Каховська катастрофа демонструє відсутність жодних меж у вчиненні Росією злочинів. Він додав, що загроза нових російських злочинів зберігатиметься, доки РФ окупує українську землю. Тому критично важливе значення має допомога союзників НАТО задля звільнення всієї території України.
“Я закликаю партнерів до подальшого зміцнення обороноздатності України, зокрема продовжити якнайшвидше постачання артилерійських боєприпасів та гармат 155-калібру”, – наголосив міністр.
Також він закликав партнерів ухвалити на саміті НАТО у Вільнюсі рішення, які наблизять вступ України в Альянс.
“Членство України допоможе запобігти майбутнім війнам після того, як ця війна закінчиться перемогою нашої держави. Україна в складі Альянсу буде надійним щитом, який захищатиме його східний фланг та зможе ефективно стримувати потенційного агресора. Немає сумнівів, що членство України зробить НАТО сильнішим. Насправді ми вже посилюємо Альянс, захищаючи його членів від потенційних нових хвиль російської агресії, а також ділячись воєнним досвідом”, – сказав Кулеба.