Молодший сержант ЗСУ у відставці та голова громадської організації «Українське об’єднання «Мрія» Юрій Гудименко зробив коментар щодо можливості повторного наступу російських окупантів на Київ.

«Я допускаю, що такий наступ можливий. Більш того, я впевнений, що рано чи пізно він трапиться. Банально через те, що росіяни не можуть взяттям ще одного смт в Донецькій області вирішити завдання своєї війни. Їх завдання в тому, щоб якось тріумфально, на весь світ зафіксувати свою перемогу над Україною. Взяття Авдіївки, Бахмута, села Перемога не вирішує цю проблему — цього недостатньо, щоб мати абсолютну перевагу на переговорах або для того, щоб ми капітулювали або відступилися від чогось», — підкреслив він в інтерв’ю українському медіа.

Співрозмовник вважає, що психотип поточної російської влади вкладається в бажання концентрацією військ швидкого вирішення дуже складних питань.

«Тому цілком ймовірно, що рано чи пізно росіянам доведеться повторювати кидки на Харків, Запоріжжя, Миколаїв або Київ просто в бажанні все-таки досягти певного результату, з яким можна виходити на мирні переговори і відчувати себе на них максимально впевнено <…> Чи вийде у них зараз, після таких втрат техніки? Думаю, що ні. Я б сказав, що цей наступ буде приречений з самого початку», — додав Гудименко.

Раніше генерал-лейтенант запасу, кандидат військових наук, доктор технічних наук, професор, екс-заступник начальника Генштабу ЗСУ Ігор Романенко розповів, за яких умов Росія знову може рушити танки на Київ та скільки їй потрібно людей і техніки для цього.

«Загроза для Києва зберігатиметься до останнього дня війни. Однак, щоб це здійснити, Росії потрібне угруповання військ чисельністю понад 100 тисяч осіб, плюс відповідна кількість озброєння і техніки. Таке угруповання приховати досить складно, його легко буде виявлено. Тільки в цьому випадку можна буде говорити про зростання ймовірності наступу з північного напрямку, зокрема, й на Київ», — пояснив Романенко.