Вже пройшло 100 днів, як президентом України є Володимир Зеленський.

Прості громадяни країні, політичні аналітики і журналісти обговорюють кожен крок президента і підводять перші підсумки роботи президента Зеленського.

Володимир Фесенко, політичний оглядач, розповів, чому Зеленського, незважаючи на помилки, можна хвалити.

“По балам — це сім за 10-бальною шкалою. Найбільш головний, визначальний результат, якого домігся Зеленський, — це консолідація влади. Серед всіх президентів України, починаючи з Кравчука, найбільш вражаючий результат за перші 100 днів у владі — саме у Зеленського. У нинішній ситуації ми формально залишаємося парламентсько-президентською республікою, але де-факто перетворюємося на президентську республіку”, – зазначив Фесенко.

Як він вважає, з’явилися зміни і в питаннях про ситуацію на Донбасі: “Розведення сил біля Станиці Луганської, активізація переговорів про обмін, і цілком можливо, що до кінця цього символічного терміну цей обмін відбудеться. Знову-таки, за кожним напрямом є помилки, ляпи, їх досить багато, але вони дрібні”.

Фесенко також відзначив успіхи і у зовнішній політиці:

“Зеленський за ці 100 днів зробив набагато більше, ніж очікувалося. Візити за кордон — Брюссель, Берлін, Париж, домовленість про поїздку в США. Для порівняння: Порошенко довелося чекати цього кілька років. А Зеленський зробив це за короткий період часу. Це, звичайно, не стільки його заслуга, скільки інтерес до нього”.

На думку Фесенка, ті, хто критикують Зеленського, і ті, хто його підтримують, можуть зійтися в одному: Зеленський, на відміну від екс-президента Порошенка, відразу пішов з бізнесу і віддав частку в проектах братам Шефір, своїм старим партнерам.

Додатково можна відзначити, що Зеленський після 100 днів правління зберіг позитивний настрій українців щодо майбутнього. Як повідомляють ЗМІ про новий політичний сезон в Україні: “народний президент, який отримав величезний кредит довіри, нарешті зможе втілити свої обіцянки в життя”.

Додамо від 20 травня гарант видав 308 указів, 235 розпоряджень, подав до парламенту 13 законопроектів і записав сім відеозвернень.

Він звільнив 312 чиновників, призначивши 92. За перші 100 днів президент 20 разів відвідав регіони (найчастіше – тричі – він їздив до Львівської області), а зарубіжних візитів у Зеленського було п’ять. Найактивніше він спілкувався з представниками Німеччини та Єврокомісії.