За минулу добу на Таврійському напрямку російські загарбники втратили більше роти особового складу після безуспішних атак українських позицій.   

Про це повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія”, бригадний генерал Олександр Тарнавський у Telegram.  

Зокрема, противник продовжує зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій на Авдіївському та Мар’їнському напрямках, активно застосовує оперативно-тактичну та армійську авіацію для завдання ударів по позиціях українських військ.  

“Протягом минулої доби ворог 18 разів атакував наші позиції. Успіху не мав, відійшов”, – повідомив Тарнавський.  

Бригадний генерал зазначив, що російські окупанти застосовуючи танки, реактивні системи залпового вогню та ствольну артилерію, обстрілюють позиції українських підрозділів та населені пункти, що межують із лінією зіткнення. Для коригування вогню артилерії противник використовує БпЛА. 

При цьому, загалом, на таврійському напрямку протягом доби зафіксовано 468 обстрілів.  

Водночас, підрозділи ракетних військ та артилерії Сил оборони України на таврійському напрямку протягом доби виконали 762 вогневих завдань. Йдеться про контрбатарейну боротьбу і про роботу по планових цілях, виявлених раніше.  

“Втрати ворога вбитими та пораненими склали більше роти. Знищено та пошкоджено 21 одиницю озброєння та військової техніки противника”, – повідомив Тарнавський.  

Зокрема, було знищено 1 танк, 2 БМП, 3 одиниці реактивної системи залпового вогню 9К58 “Смерч”, самохідну гаубицю 2С3 “Акація”, станцію РЕБ “Поле-21”, самохідну артилерійську установку 2С1 “Гвоздика”, автоматизовану станцію постановки перешкод Р330Ж “Житель” та іншу інженерна й автомобільну техніку.  Також було знищено 2 склади боєприпасів ворога. 
 
ЗСУ продовжують винищувати ворогів і, як зазначив військовий аналітик Андрес Нільсен, вже скоро майбутній контрнаступ  може бути тривалим і надати війні зовсім нового напряму. 

Він назвав три найімовірніші речі у майбутньому контрнаступі України. 

Згідно з його припущенням, найімовірнішим місцем для атаки українських військ є південь України. 

“Це не якась геніальна річ, яку я вигадав. Це те, про що говорять майже всі, тому що це досить очевидно. Якщо Україна зможе розділити окуповану росією територію на дві частини, то це може надати війні абсолютно новий напрямок. Тому що тоді Україна зможе відрізати постачання росіянам на Херсонщині та в Криму”, — вважає експерт. 

На думку аналітика, якщо нашим воїнам вдасться дійти до узбережжя Азовського моря — кримському мосту практично напевно не жити, а це поставить росіян у скрутне становище. 

“Таким чином, росіяни можуть опинитися у великій халепі, намагаючись підтримувати як цивільне населення, так і свої військові операції за допомогою будь-яких поставок, які вони зможуть переправити на поромах.Це може змусити росію повністю відмовитися від Херсонщини і зосередитися лише на захисті Криму. Це одна з причин, чому атака на півдні є найбільш вірогідним сценарієм”, — каже він. 

Ще однією причиною чому контрнаступ ЗСУ пройде саме на півдні аналітик називає, що на його думку ця територія дійсно дуже добре підходить для ведення війни на виснаження, коли Україна атакує російську логістику. 

“Тому що російські лінії постачання досить довгі, і вони знаходяться більш-менш в межах досяжності українського вогню. HIMARS може покрити дуже велику частину цієї території. Тож цілком імовірно, що ми можемо побачити свого роду гризучий наступ на півдні, а потім це може відкрити можливості в інших місцях, які Україна зможе використати. Наприклад, в Луганській області, або, можливо, для перетину Дніпра біля Херсона. Це лише припущення, але мені здається правдоподібним, що це може бути українським планом”, — припускає військовий. 

Все сказане вище, зазначає Нільсен, говорить про те, що контрнаступ буде тривалим. При цьому, на його думку, помилково було називати цю операцію “весняною”, адже найімовірніше вона розпочнеться у проміжку між травнем та жовтнем.