Президент розкритикував колишнього держсекретаря США Генрі Кіссінджера, який запропонував миритися з РФ.
Президент України Володимир Зеленський піддав різкій критиці колишнього держсекретаря США Генрі Кіссінджера за його заяви про необхідність для України знайти спільну мову з Росією.
“У Давосі з глибокого минулого виринає, наприклад, пан Кіссінджер і каже, що треба віддати Росії шматок України. Щоб начебто не було відчуження Росії від Європи”, – підкреслив глава держави у своєму відеозверненні.
За словами Зеленського, “таке враження, що у пана Кіссінджера на календарі не 2022 рік, а 1938-й, і він думав, що говорить з аудиторією не в Давосі, а в тодішньому Мюнхені. До речі, в реальному 1938 році, коли сім’я пана Кіссінджера рятувалася з нацистської Німеччини, йому було 15 років, і він все відмінно розумів. І від нього тоді не чули, що треба нібито адаптуватися до нацистів замість того, щоб позбутися від них або боротися з ними”.
“Почали з’являтися і симптоматичні редакційні статті в деяких західних ЗМІ про те, що нібито Україна повинна прийняти так звані важкі компроміси, віддавши територію в обмін на мир”, – сказав він, додавши, що “можливо, в New York Times в 1938 році теж писали щось подібне. Але зараз, нагадую, все-таки 2022 рік”, – сказав президент.
“І з усіх цих геополітичних міркувань тих, хто радить Україні що-небудь віддати Росії, “великі геополітики” завжди не бажають бачити звичайних людей. Звичайних українців. Мільйони тих, хто, власне, живе на території, яку вони пропонують обміняти на ілюзію світу. Треба завжди бачити людей. І пам’ятати, що цінності – це не просто слово”, – заявив він.
Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що його французький колега Емманюель Макрон пропонував Україні частково поступитися своїм суверенітетом, щоб глава рф володимир путін зберіг своє обличчя.
Президент розповів, що Макрон хотів знайти результати у посередництві між росією та Україною, але йому не вдалося цього зробити через позицію Москви.
«А мені пропонував певні речі, пов’язані з поступками щодо нашого суверенітету для того, аби зберегти обличчя президенту путіну. Мені здається, це не дуже коректно з боку тих чи інших лідерів. Ми не готові зберігати щось комусь і втрачати за це свої території», — наголосив Зеленський.
Він вважає, що загалом путіну вже не вдасться зберегти обличчя, і йому зараз потрібно думати, як зберегти росію. У тому ж інтерв’ю очільник України розповів, що попри звірства росіян на війні він готовий до переговорів із путіним, але на умовах діалогу, а не ультиматумів, та без посередників.