Тимчасовий повірений у справах США в Україні Джордж Кент не очікує прямої участі Сполучених Штатів у нормандському форматі та Мінському процесі.

«На цей момент я не очікую участі американських посадовців у Мінському процесі беспосередньо. Я також не очікую приєднання американських посадовців до нормандських зустрічей напряму. Але перемовини будуть тривати», — прокоментував Кент.

Він зауважив, що Росія вже шість років не виконує зобов’язання, взяті в рамках мінського формату.

Однак Президент України Володимир Зеленський заявив, що розраховує на допомогу США в нормандському або іншому паралельному форматі.

Про це він сказав під час пресконференції з президентом Литви Гітанасом Науседою.

«Я виступав за розширення нормандського формату. Насправді, це може бути інший, паралельний, формат, щоб не „ламати“ домовленості всередині нормандського формату. Але мені здається, від кількості форматів якість не змінюється. Якщо Росія захоче закінчити війну, то вона її закінчить, незважаючи на кількість приєднаних держав і форматів», — зазначив український лідер.

Зеленський виступає за розширення і поглиблення нормандського формату. Він пропонував залучити до чотиристоронніх переговорів США, Канаду і Велику Британію.

У Росії заявили, що не проти підключення США до врегулювання конфлікту на Донбасі, але зажадали, щоб США «натисли» на Україну для виконання Мінських домовленостей.

Москва регулярно звинувачує Київ у невиконанні Мінських угод, хоча спостерігачі фіксують порушення саме з боку російських найманців на тимчасово окупованих українських територіях.

«Нормандська четвірка» була створена у 2014 році для врегулювання російсько-українського збройного конфлікту на Донбасі. Зустрічі в нормандському форматі проходять на рівні радників, представників МЗС, глав МЗС і глав держав і урядів чотирьох країн — України, Франції, Німеччини та Росії.

Остання зустріч в нормандському форматі на вищому рівні відбулася в грудні 2019 року. Учасники саміту домовилися провести нову зустріч на рівні лідерів країн у 2020 році, але вона так і не відбулася. Відтоді переговори проходять на рівні радників і представників.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.