Сили оборони України в ході контрнаступних дій у районі Сватового досягають певних успіхів, а на Бахмутському та Авдіївському напрямках тривають запеклі бої з російськими окупантами.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

У Міноборони РФ ненавмисно вказали, що ЗСУ взяли під свій контроль Кислівку (25 км на північний захід від Сватового), заявивши, що російських ударів було завдано по українському командному пункту в Кислівці 5 грудня. Російські джерела стверджували, що ЗСУ продовжували атакувати російські позиції на північний захід від Сватового у період з 5 по 6 грудня.

Війська РФ продовжували оборонятися від контрнаступів ЗСУ та 5 та 6 грудня провели обмежені атаки з метою відновлення втрачених позицій на лінії Сватово – Кремінна.

Глава Луганської ОВА Сергій Гайдай повідомив 5 грудня, що російські війська намагаються утримувати свої позиції на всій лінії Сватово – Кремінна і готують оборонні позиції в Старобільську (50 км на схід від лінії Сватово – Кремінна). Чиновник також зазначив 6 грудня, що війська РФ у цьому районі мали достатньо часу для підготовки ешелонованих оборонних рубежів, і вони сильно замінували прилеглу територію, щоб утруднити наступ українських військ.

Російські та українські джерела повідомляють про бої на лінії Сватове – Кремінна в районі Райгородки (11 км на південний захід від Сватового), Майданчики (15 км на північний захід від Кремінної), Червонопопівки (5 км на північ від Кремінної), Житлівки ( 3 км на північ від Кремінної) та Білогорівки (10 км на південь від Кремінної) з 4 по 6 грудня. Російські «військори» зазначають, що в районі Сватового діють частини 1-ї гвардійської танкової армії.

Спікер Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий заявив 5 грудня, що в районі Бахмута зараз йдуть найнапруженіші бої на передовій, але українські сили тримають оборону і завдають максимальних втрат російським військам.

Російські джерела стверджували, що 5 і 6 грудня війська РФ досягли незначних успіхів у районі Бахмута. Представник «ДНРівців» Данило Безсонов заявив, що сили ПВК «Вагнера» просуваються в районі Бахмута, нібито завдаючи великих втрат українським військам. У Міноборони РФ заявили, що 6 грудня їхні війська відбили атаки ЗСУ в районі Курдюмівки (13 км на південний схід від Бахмута), внаслідок чого українська армія зазнала великих втрат.

5 та 6 грудня російські «військори» стверджували, що «вагнерівці» прорвали українську оборону в районі Досвідне (4 км на південь від Бахмута) та на південний схід від Бахмута і намагаються встановити контроль у населеному пункті, але 6 грудня засновник ПВК «Вагнера» Євген Пригожин спростував ці твердження.

Російські «військори» також стверджували, що 6 грудня тривали запеклі бої в районі Соледара (13 км на північний схід від Бахмута), Бахмута, а також у Досвідченому, Кліщіївці та Курдюмівці (всі три в межах 14 км на південь від Бахмута).

Колишній «міністр безпеки «ДНР» Олександр Ходаковський зазначив, що росіяни не мають можливості «шокувати» сили ЗСУ в Бахмуті, як вони це зробили під час облоги Маріуполя в березні. Ходаковський стверджував, що російські війська просуваються в районі Бахмута незначно, але зазначив, що розташування лінії фронту та багатомісячний опір ЗСУ не дозволяють військам РФ досягти великомасштабних успіхів на Бахмутському напрямку.

Україна має великі шанси розвивати контрнаступ узимку, незважаючи на масові атаки на енергосистему країни та іншу критично важливу інфраструктуру. Українська армія мотивована, підготовлена і завдяки союзникам має сучасне озброєння. Росіяни ж зазнають величезних втрат, і змушені поступово залишати раніше окуповані території. А за даними Британської розвідки, у Росії спостерігається значне зниження підтримки війни проти України серед населення, і надалі російській владі буде все важче добиватися згоди на її продовження.