Навіть при складних обставинах на Авдіївському напрямку українській армії вдалося покращити свої тактичні позиції в районі Степового Донецької області, взяти стратегічно важливо лісосмугу, яка розширила зону впливу ЗСУ. Про це повідомив військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов під час участі в ефірі українського телеканалу.

“Ситуація динамічна і змінюється буквально за кілька годин. Найважча ситуація — у районі Степового. Так, кілька днів тому повідомлялося про тактичні успіхи окупантів у районі цього населеного пункту і, відповідно, бої безпосередньо на вулицях Степового. Але внаслідок успішного характеру контрнаступу ЗСУ за підтримки авіації та бронетехніки — вдалося значно поліпшити тактичні позиції наших захисників”, — сказав він. 

За його словами, українські воїни взяли під контроль лісосмугу на південь від Степового, значно розширивши свою зону присутності.

“Важкий характер боїв у районі насосної станції та безпосередньо в приватному секторі Авдіївки. Однак попри всі зусилля окупантів, спробувати здавити кільце оточення, а саме перерізати безпосередньо логістику ЗСУ — трасу, якою здійснюється і постачання боєкомплекту, і ротація особового складу, і вивезення поранених, наразі зусилля окупантів не увінчалися успіхом. Ні про яке оперативне оточення українських сил у районі Авдіївки не йдеться”, — наголосив Снєгирьов.

Він додав, що важкі бої відбуваються і в районі колишнього комплексу “Царське полювання” на околиці Авдіївки.

“Також окупанти намагаються прорватися в районі Авдіївського коксохімічного заводу. Але, всі повідомлення російської сторони про успішний характер дій на даному напрямку знову таки не відповідають дійсності. До цього ж можна відзначити різке збільшення кількості обстрілів, зокрема з використанням штурмової авіації противника”, — підсумував Дмитро Снєгирьов.

Аналітики з Інституту вивчення війни написали, що на Авдіївському напрямку ЗСУ пішли в контратаку. На півночі біля Степового відвоювали вогневі позиції.

Військовий експерт Роман Світан розповів, що біля Степового росіяни зазнають величезних втрат, там у Сил оборони вогневий контроль з трьох боків: зі сторони Карлівки, Очеретиного і Авдіївки.

Артилеристи там працюють як снайпери з допомогою дальніх систем ураження. І наша піхота після того, як відпрацьовує артилерія по частинах росіян, які рухаються, зачищає деякі позиції, відкидаючи ворога за межі залізничної дороги, – додав військовий експерт.

Попри все військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко зазначає, що російські окупанти намагатимуться посилювати тиск у районі Авдіївки. Вони зараз ще не використали ті підрозділи, які є у них в резерві.

«Росіяни не будуть зупинятися. Тут оцінка може бути достатньо простою: вони будуть лише посилювати свій тиск. Вони зараз ще не використали ті підрозділи, які у них в резерві. Це, до речі, 74-та окрема мотострілецька бригада зі складу 41-ї загальновійськової армії, тобто з Луганської області. А також 18-та мсд 11-го армійського корпусу, яка повноцінно ще не взяла участь у боях за Авдіївку. Тільки з цих двох підрозділів уже зрозуміло, що у них є ресурс на продовження. Окрім цього, вони можуть підсилити й іншими. Тому до Нового року вони не зупиняться, але й після Нового року також. Це для них принципова справа», — наголосив Олександр Коваленко.

За його словами, зараз навколо Авдіївки сконцентровано більш ніж 40 тисяч російських військових.